Bildirimler
Hepsini Temizle

E-fatura Portalı SSL Kurulumu  

RSS
Affan KAHYA
(@AffanKAHYA)
Üye

Merhaba,

Kendi bünyemizde barındırmak için bir e-fatura sunucusu ayarladık lakin SSL kurmam gerekmekte bütün sertefika satıcıları SSL için mutlaka domain aderesi istemektedirler lakin ben localimdeki makineye yani 127.0.0.1 veya localhost adresine sertefikayı kurmak istiyorum bunun için hangi sertefika türünü almam gerekiyor sadece local adres bu hizmetten yararlanacaktır.

Derdimi umarım anlatabildim şimdiden teşekkürler. 

Alıntı
Gönderildi : 17/03/2014 15:53
Oğuzhan YILMAZ
(@oguzhanyilmaz)
Üye

Self-signed certificate bir sertifika olusturabilirsin.

Kullandigin isletim sistemi, web uygulamasi ise web server'a ve client'a göre degisiklik gösterir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2014 20:15
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Disariya hizmet sunmayacak iseniz SSL i satin almaniza gerek yok. Uygulama bir Web sunucu uzerinden mi hizmet veriyor? 

[quote user="Affan KAHYA"]

Merhaba,

Kendi bünyemizde barındırmak için bir e-fatura sunucusu ayarladık lakin SSL kurmam gerekmekte bütün sertefika satıcıları SSL için mutlaka domain aderesi istemektedirler lakin ben localimdeki makineye yani 127.0.0.1 veya localhost adresine sertefikayı kurmak istiyorum bunun için hangi sertefika türünü almam gerekiyor sadece local adres bu hizmetten yararlanacaktır.

Derdimi umarım anlatabildim şimdiden teşekkürler. 

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2014 22:28
Tanju Demir
(@tanjudemir)
Üye

Local isimleru sadece san sertifikasinda tutabilirsiniz.Yanlis efatura icin entegrasyon kullaniyorsaniz local olarak yapamazsiniz.efatura.firma.com gibi bir subdomain uzerine ssl alarak yapmaniz gerekmektedir.gib domain ve ip eslestirerek efaturalari size gonderiyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2014 23:47
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Bildiğim kadarı ile Efatura sistemleri gelirler idaresinin bazı serverları ile haberleşiyor burada mecburen dış bir IP adresiniz olacak. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2014 12:34
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Yapıyı kendiniz mi oluşturacaksınız yoksa entegratör firmayla mı çalışacaksınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2014 17:53
Paylaş: