Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Site kurulumu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

bir web sitesi kuracağız ama şu an ne yapmam gerekiyor, alan adını nereden alırım , ne yapmam lazım bilmiyorum

adım adım ne yapmam gerekiyor, kimden ne almam gerekiyor firma olrak ve tahmini fiyat olarak açıklarmısınız 

Gönderildi : 12/03/2014 12:00

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Siteyi kendiniz mi tasarlayıp kodlayacaksınız?

Eğer böyle ise bir hosting şirketinden alan adı ve uygun (linux / windows) hostingi alarak hazırladığınız siteyi burada kullanabilirsiniz.

Yok eğer bir yazılım firmasına yaptıracaksanız zaten onlar A'dan Z'ye herşeyi hallediyorlar. 

Gönderildi : 12/03/2014 12:29

(@gorkemozdemir)
Gönderiler: 18
Eminent Member

İlk önce www.isimtescil.net üye oluyorsun domain kayı bölümünden almak istediğin site ismini kayıt ediyorsun .

İkinci olarak isimtescil.net  www.radore.com www.sadecehosting.com www.alaystr.com istediğin firmadan tasarımına uygun hosting alıyorsun

Üçüncü olarak paneline girip isimtescil.net ten hizmet aldığını hosting firmanın ns adreslerini yönlendiriyorsun

Dördüncü olarak hosting firman sana ftp şifresi veriyor o k.adı ve şifre ile bağlanıp tasarımını sitene atıyorsun sonra çubuga www.domain.com yazıp tasarımına bakıyorsun 🙂

Acemi isen domain kayıt et ben sana hosting vereyim işini gör az çok öğrenince kendine hosting alırsın

Gönderildi : 24/03/2014 14:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

çok teşekkürler

Gönderildi : 25/03/2014 12:21

Paylaş: