Forum

windows Pleks Kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows Pleks Kurulum Yardım

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@erdoganurcu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Windows vds ye pleks panel işte Asp.net 4.5 MSSQL 2008 yada 2012  gibi şeyleri kurmak istiyorum tek 1 domain üzerinde kullanıcaz bunu öncelikle windwosun hangi sürümünü kurmalıyım 200 - 2008 -2008 r2  birde bunlar kendi içinde sınıflara ayrılıyor hangini seçmeliyim ?

Pleks panel tek domainlik bir aralar ücretsizmiş hala geçerlimi diri ?

Ben pleks in sitesinden Production Version 11.5 i indirdim Auto-installer olarak ve kurdum işte ordan seçmeleri yaptım olamsı gerekenleri  resimi ekliyorum 2 adet resim. 
seçtiğim seçenekler
http://www.resimupload.net.tr/?di=YDMT
http://www.resimupload.net.tr/?di=44DP

buraya kadar bir hatam varmı bilmiyorum. sorunum eğer buraya kadar herşey doğruysa yani windows sürümü olsun falan  Plkes panelde neler yapılması lağzım ne gibi ayarlar işte dsn falan ayarları vs. bu konuda ayrdımcı ola bilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 16/11/2013 03:16

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

size tavsiyem plesk yerine maestropanel kullanmanız. Özellikle vds de maestropanel, pleskten daha performanslı çalışıyor.

Asp.net de kullanacaksanız özellikle güvenlik tarafını da düşünürseniz, maestropanel tek.

Bilgisayara program kurar gibi basit bir şekilde kurabiliyorsunuz, maestropanel kurulum esnasında sunucunuzun tüm ayarlarını ve güvenlik önlemlerini vs sizin yerinize otomatik yapıyor.

Microsoft türkiye, teb bankası, doruknet gibi firmalarda da maestropaneli tercih ediyor.

Plesk tek domain lisansını artık ücretsiz vermiyor, eski sürümlerini kurmanız gerekiyor. Eski versiyonları da ne kadar güvenli bilmiyorum. Plesk panelin sürekli güvenlik açıkları çıkıyor. Bunu da bilgi olsun diye söyledim.

Gönderildi : 16/11/2013 05:34

(@erdoganurcu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

tavsiyeni dinliycem hocam lisans alıp kullanalım sanırım Türk yapımı kendi insanımız kazansındestek alalım rahatac  tavsiye için teşekkürler

Gönderildi : 16/11/2013 13:20

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

windows da maestro panel

linux de Cpanel.

Plesk hikayesi.

Gönderildi : 20/11/2013 20:46

Paylaş: