Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Site erişimleri.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@yakupcinar)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba kolay gelsin,

sunucu üzerinde ciddi bir sorun var ve hala bir çözüme kavuşmuş değiliz,
sunucu üzerinde bir hesap oluşturuldugunda,
oluşturulan şehir/bölge dışında başka yerden girilemiyor,

ıspartadaki elemanımız bir hesap açıp dns leri yönlendirdiğinde site sadece ısparta bölgesinde çalışıyor,
geçen gün eskişehir ilinde bir hesap açtı bu seferde sadece eskişehirden giriliyor sitelere,
şuan modera.com.tr istanbuldaki ofisimizden oluşturuldu
ve sadece istanbuldan girilebiliyor.

bu konuda rica etsem yardımcı olabilirmisiniz sorun ne olabilir ?

Gönderildi : 03/05/2013 02:51

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Kontrol paneli kullanıyormusunuz ? Kullanıyorsanız hangisi olduğunu belirtirmsiniiz. ?

modera.com.tr ve digiitalisler.com dns sunucuları sorunlu gözüküyor. DNS Sunucunuz patlamış gibi duruyor. Almanya,Amerika,İstanbul,Bursa olmak üzere 4 lokasyonda deniyorum. Hiçbir şekilde dnslerin çalıştığına dair sonuc alamıyorum.

Sunucunuz bir verimerkezindemi barınıyor yoksa Türk Telekom hattı içersindemi yayın yapıyorsunuz ?

http://intodns.com/modera.com.tr kayıtlarınızın problemli ve nameserverların cevap vermediğini görüyorum. 

Alan adın'a ait DNS kayıtlarının ekran görüntüsünü çekip ekleyin ve detaylı bilgi veriniz.

Gönderildi : 03/05/2013 03:29

(@yakupcinar)
Active Member
Konu başlatıcı

veri merkezinde sanal sunucumuz var,
peki bu durumu nasıl düzeltebiliriz,
ben ıspartadan hesap açtıgımda sadece ıspartadan girilebiliyor siteye,

ns1.dijitalisler.com
ns2.dijitalisler.com 

dns lerimiz.

Gönderildi : 03/05/2013 03:44

(@cozumpark)

Kontrol Paneli olarak ne kullanıyorsunuz ? ns1.digitalisler.com ns2.digitalisler.com 'a Name Server olusturdunuz mu. ? Sunucu'nun IP adresini özelden yazabilirmisiniz ?

Gönderildi : 03/05/2013 03:47

(@yakupcinar)
Active Member
Konu başlatıcı

Windows sunucumda DNS olarak kendisini göstermiştik. DNS sunucularını Google ve Türk Telekom
DNS Sunucularıyla değiştirdik. Sitelere erişimimiz açıldı.
Daha sonra intodns.com/alanadi.com sorgulama yaptığımızda Nameserver kayıtlarımız mevcut fakat
a kayıtları yoktu alanadi.com içinde 2 tane'de ns1.alanadi.com seklinde A Kaydı olusturduk.
Dns -> Properties - > Advanced tabından  disable Recursive Queries ayarını kapatarak bütün
dns ve site acılmama sorunlarımızı çözmüş olduk.

Yardımlarından dolayı Samet YILMAZ'a müteşekkirim 🙂
Çok sagolasınız 

Gönderildi : 03/05/2013 04:31

(@cozumpark)

Windows sunucumda DNS olarak kendisini göstermiştik. DNS sunucularını Google ve Türk Telekom
DNS Sunucularıyla değiştirdik. Sitelere erişimimiz açıldı.
Daha sonra intodns.com/alanadi.com sorgulama yaptığımızda Nameserver kayıtlarımız mevcut fakat
a kayıtları yoktu alanadi.com içinde 2 tane'de ns1.alanadi.com seklinde A Kaydı olusturduk.
Dns -> Properties - > Advanced tabından  disable Recursive Queries ayarını kapatarak bütün
dns ve site acılmama sorunlarımızı çözmüş olduk.

Yardımlarından dolayı Samet YILMAZ'a müteşekkirim 🙂
Çok sagolasınız 

Rica ederim, Keyifli çalışmalar dilerim. Tanıştığımıza memnun oldum 🙂 

Gönderildi : 03/05/2013 04:34

Paylaş: