Forum

Otomatik Mail ile i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Otomatik Mail ile iligili.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@SerdarErcetin)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

ISS-6 üzerine domain ait mail adresimi tanımladığımda otomatik mail gönderim gerçekleştiremiyorum.

Hosting aldığım firma ile problem yaşadığımdan yandex kurulsal mail geçiş yaptım ve iki tarafta tüm ayarları tamamladım. SQL 2000

kendi alanımda tüm ayarlarımıda tanımladım fakat bir türlü @serdarercetin.com">reportserver@serdarercetin.com mail adresinden otomatik mail gönderimi

gerçekleştiremedim.

Bunun dışında ercetin.serdar@gmail adresini tanımladığımda hiç bir problem bulunmamaktadır. Otomatik mail gönderimi gerçekleşiyor.

Konu ile ilgili sizden yardım rica ediyorum. Ekran görüntülerine ihtiyaç var ise gönderim yapabilirim.

Serdar ERÇETİN

Gönderildi : 30/04/2013 17:20

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Bulunduğunuz sunucu üzerinde yandexe taşıdığınız domain ile ilgili kalıntılar olabilir. Daha önceden başıma bu tip bir durum gelmişti localdeki domain halen var olduğu için bağlanmak için ilk etapta onu arıyor.

Gönderildi : 30/04/2013 20:28

(@SerdarErcetin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Özgür bey merhaba,

ISS6 üzerinde denemediğim uygulama kalmadı öneriniz nedir ? Ne yapabilirim mail gitti gözüküyor fakat hiç bir kullanıcıya gönderim yapmıyor.

tanımladığım gmail adresimde anında mail iletiliyor ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkür ederim ilginiz için.

Serdar ERÇETİN 

Gönderildi : 01/05/2013 03:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Sorununuzla ilgili ekran görüntüsü paylaşablirmisiniz.

IIS 6 üzerinde çalıştırdığınız uygulama üzerinden mi otomatik mail göndertemiyorsunuz. Yoksa SQL Server üzerinde otomatik mail'mi gönderetemiyorsunuz ?

SMTP ayarlarınızı bizlerle paylaşabilirmisiniz. ( Ekran görüntüsü )

Gönderildi : 01/05/2013 22:49

(@SerdarErcetin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Samet bey merhaba,

SQL üzerinde tüm ayarları yaptım gmail üzerinden tüm kullanıcılara mail gönderimi yapabiliyorum. Herhangi bir problem yok. Fakat yandex  tanımladığımda mail gönderimi yaptığı halde kullanıcılara mail ulaşmıyor. Tüm servisleri açıp kapattım server üzerinde tüm ayarları yaptım kaçırdığım bir nokta mı var ?

Ekran görüntüleri aşağıdaki gibidir.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/05/2013 01:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Serdar bey ;

Yüklemiş olduğunuz resimler gözükmüyor. Tekrar yükleyebilirmisiniiz.(Google harici )

Gönderildi : 02/05/2013 02:30

(@SerdarErcetin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Samet bey,

Mail adresinize gönderimi gerçekleştirdim.

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 02/05/2013 03:10

Paylaş: