Forum

sorunlu hosting fir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sorunlu hosting firmasına nasıl yaptırım uygulanır

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

daha  önce hosting satın altığım netbilsis adlı firma sorunlu çıktı ve bu aradada son 1 veya 2 aydır da çet bilişim diye bir firmaya sanırım devredildi. hostinglerimin ikiside ayrı ip adreslerinde linux+cpanel whm olup birisi magic quote sorunu veriyor ve bunu 1 ayı geçen bir süredir düzeltmediler ve herhangi bir makale yaratamıyorum veya tablo giremiyorum. allahdan bunun yedeklerini alabildi. diğer site isebaşka bir ip üzerinden ve bunun cpanel lisansı bimiş ve buna login olmakla beraber herhangi bir menüye erişemiyorum. bu yüzden ne www klasörünün yedeğini alabiliyorum nede mysql yedeğini alabiliyorum. firma sürekli oyalama taktikleri ile 1 ayı geçen bir süredir beni oyalıyor ve artık telefonlarımada cevap vemiyor. Firma aslında sadecehosting firmasından sunucu kiralama ile sanırım bu işi yapmışlar ve sadecehostingi aradığımda ise onlarda bana bu konuda yardımcı olamadılar. bu durumda çet bilişim veya netbilsis firmasına ben nasıl bir yaptırım uygulayabilirim ve yedeklerimi alabilirim? işin pis tarafı ben kıbrısdayım onlarsa ya edirne/bursa/istanbul veya denizlide bir yerdeler. firma telefonu diye verdikleri 0850 520 0282 numaralı hat ise cep telefonuna yönlendirilmiş olarak çıkıyor. 

Bu tip sorunların çözümü nasıl olabilir?

Gönderildi : 04/05/2013 01:17

(@ozgurakdemir)
Gönderiler: 127
Estimable Member

Merhabalar, çalıştığınız hosting şirketinden bir faturanız varmı ? faturanız ve ulaşım bilgileriniz varsa, tüketici mahkemesi yoluyla bir deneyin derim.
birde sitelerinizin ipleri farklı olması pek bir problem teşkil etmez.

Gönderildi : 04/05/2013 04:48

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki hepsinden önce yedek almam gerekiyor bu durumda cpanel menülerini göstermiyor ama ben ip adresini/~siteadı diye siteyi görebiliyor hatta sitenin joomla admin panelinede girebiliyorum. bu durumda sitenin komple ve özellikle mysql yedeğini almanın başka bir yöntemi mevcutmudur?

Gönderildi : 04/05/2013 13:48

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Eğer 3306 MySQL portu açıksa MySQL Client yazılımlarıyla bağlantı sağlayabilirsiniz. Örnek : HeidiSQL , Navicat. Eğer erişim yapamıyorsanız tek çare sunucu yöneticisinin bu durumu düzeltmesi gerekir yoksa yedekler uçar gider.

Özel'den domain Url ve hizmet aldığınız firmaların bilgilerini gönderin bende bir check ediyim. Belki başarılı oluruz.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 04/05/2013 14:41

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

evet dediğim gibi çet bilişim veya netbilsis hala daha telefonlara cevap vermemeye ve aynı zamanda panel üzerindeki bildirimlerede yanıt yazmamaya devam ediyor. zaten 3 aydır düzgünde çalışmıyorlardı. artık suları ısındığı için tek çözüm para harcamak oldu ve başka bir firma üzerinden yeni hosting satın aldım ve eski sitelerin yedeklerinide akeeba backup ,le almak suretiyle biraz ali cengiz oynu oynayıp başarılı bir şekilde yeni hosting firması üzerinden host etmeye başladım. eski firmaya diyecek irşey bulamıyorum zaten sinir katsayımızı sınır ötesine geçirdi ama e yazık ki telefonla vs karşımızda muhatap bulamadığımız için sinirimizi kendi kendimize edip durduk. bir defalık kazandıkları bu paralarla artık zengin olmuşlardır. allah kimseyi bu tip firmaların eline düşürmesin. 

Gönderildi : 05/05/2013 04:16

(@cozumpark)

evet dediğim gibi çet bilişim veya netbilsis hala daha telefonlara cevap vermemeye ve aynı zamanda panel üzerindeki bildirimlerede yanıt yazmamaya devam ediyor. zaten 3 aydır düzgünde çalışmıyorlardı. artık suları ısındığı için tek çözüm para harcamak oldu ve başka bir firma üzerinden yeni hosting satın aldım ve eski sitelerin yedeklerinide akeeba backup ,le almak suretiyle biraz ali cengiz oynu oynayıp başarılı bir şekilde yeni hosting firması üzerinden host etmeye başladım. eski firmaya diyecek irşey bulamıyorum zaten sinir katsayımızı sınır ötesine geçirdi ama e yazık ki telefonla vs karşımızda muhatap bulamadığımız için sinirimizi kendi kendimize edip durduk. bir defalık kazandıkları bu paralarla artık zengin olmuşlardır. allah kimseyi bu tip firmaların eline düşürmesin. 

Bu kadar iyi kurtulduğunuza sevinmelisiniz. Hosting sektörün'de böyle firmalar oldukça fazla onun için belirli firmalar dışında hosting paketi satın almak ciddi sorunlara sebebiyet verebiliyor.

İnşallah yeni hizmet aldığınız yer'den memnun kalırsınız.

Gönderildi : 05/05/2013 06:08

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

Hosting işinde tecrübeli ve işten anlayan firmalarla çalışmakta fayda var. Bu sektörde sağlam firmalar sunucularını günlük yedeklerler, her kullandığı donanımların yedeklerini ellerinde tutarlar. Bir felaket olursa elinde yedekli donanım ve yedekler mutlaka olur. Kullandıkları diğer cihaz ve internet alt yapılarının bile bir yedeğini mutlaka tutarlar.

Amatörce bu işi yapanlar bir yerden sunucu kiralayıp veya kendi sunucularını bir yerde barındırıp bu işi yapmaya çalışıyorlar. Amatör kişiler bilgisayarda bulunan hardiske yedek almaya çalışırlar. Hardiskler ve donanım bozulursa yedekler vs de gider.

Benim görüşüm bu konuda tecrübeli ve işten anlayanlarla çalışmak. İşten anlayan firmaların kurdukları alt yapılar, amatörlere nazaran daha profesyoneldir.

Gönderildi : 05/05/2013 23:54

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

öncelikle 3306 portu kapalıydı. 2ncisi netbilsis veya cet bilişim denilen bu firma mehersem sadecehosting firmasından ip veya sunuzu almışlar diye ipsinden tespit ettim ve telefonda buna onay vermişlerdi. 3ncüsü bu sefer natro hostinge geçtim umarım utandırmazlar.

Gönderildi : 06/05/2013 00:41

(@AytacEngin)
Gönderiler: 26
Eminent Member

öncelikle 3306 portu kapalıydı. 2ncisi netbilsis veya cet bilişim denilen bu firma mehersem sadecehosting firmasından ip veya sunuzu almışlar diye ipsinden tespit ettim ve telefonda buna onay vermişlerdi. 3ncüsü bu sefer natro hostinge geçtim umarım utandırmazlar.

Bu bahsettiğiniz firmayı biliyorum. Çevremde bu firmadan hizmet alan tanıdıklarda var. Devredildiği konusunda bende bir kaç bir şey duydum.

Hangi firmada olursanız olun yedeklerinizi sizde düzenli olarak alın. Ayrıca SadeceHosting in kıbrısda yerleşkesi var. Mars Telekom olması gerekiyor.

Hizmeti uzaklarda aramanız da manasız. Ülke sınırlarınız içerisinde gayet kaliteli hosting firmaları mevcut. Kıbrısda 5 yıl kadar yaşadım.

Önerim bu olacaktır size.

Sevgiler,

Gönderildi : 06/05/2013 18:20

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Benim favorim hostgator, verdiğiniz ücretin karşılığını veriyorlar.

Gönderildi : 07/05/2013 14:19

(@cozumpark)

Bu bahsettiğiniz firmayı biliyorum. Çevremde bu firmadan hizmet alan tanıdıklarda var. Devredildiği konusunda bende bir kaç bir şey duydum.

Hangi firmada olursanız olun yedeklerinizi sizde düzenli olarak alın. Ayrıca SadeceHosting in kıbrısda yerleşkesi var. Mars Telekom olması gerekiyor.

Hizmeti uzaklarda aramanız da manasız. Ülke sınırlarınız içerisinde gayet kaliteli hosting firmaları mevcut. Kıbrısda 5 yıl kadar yaşadım.

Önerim bu olacaktır size.

Sevgiler,

Merhaba Aytaç ;

Ayrıca Kıbrıs'ta yerleri bulunuyor. Aynı zamanda ÇözümPark'ın sponsoru SadeceHosting'dir. Veri Merkezi İstanbul'da bulunmakta olup aynı zamanda genel merkez ve satış,destek ofisleride istanbuldadır.( Hizmet yakında yani uzakta değil 🙂 )

Sadece Hosting ->  http://www.sadecehosting.com/contact.html

Gönderildi : 07/05/2013 14:25

(@AytacEngin)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Yeniden Merhaba Samet,

Sadecehosting bünyesinde Sistem Yöneticisi olarak çalıştım. Bilgilendirmen için teşekkürler.
Kişi Kıbrısda olduğu için kendisine tavsiyede bulundum. Nedeni buydu..

Sadecehosting i iyi tanıyan biriyim. Burada sponsorlar arasında olduğunu da biliyorum.
Seninde oldukça aktif olduğunu görüyorum. 🙂

Kişi bilgisi :

Sevgiler,

Gönderildi : 07/05/2013 16:45

(@cozumpark)

Yeniden Merhaba Samet,

Sadecehosting bünyesinde Sistem Yöneticisi olarak çalıştım. Bilgilendirmen için teşekkürler.
Kişi Kıbrısda olduğu için kendisine tavsiyede bulundum. Nedeni buydu..

Sadecehosting i iyi tanıyan biriyim. Burada sponsorlar arasında olduğunu da biliyorum.
Seninde oldukça aktif olduğunu görüyorum. 🙂

Kişi bilgisi :

Sevgiler,

Yanlış bir anlaşılma olmuş ben Sadece Hosting'i uzak olarak gösterdiniz gibi anladım.:) Aynı aktifliği sizdede görmek ümidiyle 🙂 

Gönderildi : 07/05/2013 17:08

Paylaş: