Forum

cgi-sys/defaultwebp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cgi-sys/defaultwebpage.cgi hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
4,251 Görüntüleme
(@mahmutakkaya)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba wmvare uzerine centos 6.2 kurdum ve centos a CPanel kurulumu yaptım hersey güzel fakat ilk ekledigim domain e ftp den index attım whois çekince dns de hem 88.178.110.... ana sabit ipim görünüyor hemde 192.168.1.34 görünüyor dışarıdan siteadresi.com yazınca site açılıyor sorun yok fakat 2nci 3ncü bi site ekledigim zaman direk whoiste ip 88.178.110.... ana ip adresim çıkıyor mesela farklı bi yerdeki b.sayardan girilince cgi-sys/defaultwebpage.cgi sayfasına yonlendiriyor o ekledigim 2nci 3ncü sitelere ftpden scrip vs yükledim ama sadece cgi-sys/defaultwebpage.cgi açılıyor yineden neden olabilir acaba yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

Gönderildi : 19/04/2012 18:28

(@mahmutakkaya)
Active Member
Konu başlatıcı

bu sitede kimse yokmu ))

Gönderildi : 19/04/2012 20:36

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Cpanel DNS kayıtlarınızda Dış ip adresinizi mi  kullanıyorsunuz?

Gönderildi : 21/04/2012 11:55

(@mahmutakkaya)
Active Member
Konu başlatıcı

evet sanırım oyle olması lazım ip kısmına kendi dış ip mi yazıyorum whois çekiyorum hem local hem dış ipm çıkıyor sonuçlarda ve tek sorun o değil cpaneli centosa kurdum sanal vmware içine cpaneli kurunca sistem açılıyor ekranda Centos yazıyo ve masaustune hiç bişekilde ulaşamıyorum error logs ta ip adresim yazıyor no such device kalıyor oylece sanırım çok çalışmam lazım 🙂

Gönderildi : 21/04/2012 19:04

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Cpanel tüm konfigurasyonu kendisi yapar siz kurmuş olsanız bile değiştirecektir. Ayrıca Cpanel kurulu serverda grafik arayüzü kullanmanız önerilmez bu nedenle temiz bir kurulum olarak Cpaneli gerçekleştirin burada kurulum esnasında sunucuda tanımlı ethernet kartı ve IP adresini listeleyecektir. Daha sonrasında default DNS ayarlarınıza Inetnere çıkış IP adresinizi yazarsanız sorun olmaması gerekiyor.

Gönderildi : 21/04/2012 21:16

Paylaş: