Forum

Mail Enable'da webm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Enable'da webmail arayüzü açılmıyor

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,532 Görüntüleme
(@OzkanYanik)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows server 2008 Enterprise Edition 'da amatör denilebilecek şekilde web sitesi host etmeye çalışıyorum.
Dns server, web server kurulum ve konfigürasyonları tamam. Websitem'e dışardan erişebiliyorum.
Şimdi bir sonraki adım olarak mailenable ile mail server kurmaya çalışıyorum. Kurulumu yaptım.
Modem üzerinde  25,110,143 ve 587 nolu portlar sunucuma nat edilmiş durumda. Sunucu üzerinde Windows Firewall with Advanced Security bölümünden aynı portlara izinler de verildi.
Mail Enable'ı  http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2012/01/01/mail-enable-standart-kurulumu-ve-standart-g-venlik-ayarlar.aspx?CommentPosted=true  sayfasında anlatıldığı şekilde kurdum ve yapılandırdım.

Dns Manager'da  mx kaydı oluşturdum. 

Sorun şu ki, bir türlü browser üzerinde webmail arayüzüne erişemiyorum. webmail.domainadim.com yazdığımda DefaultWebSite'daki ISS7 sayfası açılıyor.Outlook expres üzerinde de mail gönderme yada alma yapamıyorum.
Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı ?

Gönderildi : 14/01/2012 21:54

(@OzkanYanik)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevap gelmedi ama , 4 saatlik uğraşın sonunda localde webmail.domainadim.com ile webmail arayüzüne erişmeyi başardım..

Şimdiki sorunum ise dışardan erişimemek... 

Gönderildi : 15/01/2012 01:47

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

DNS kayıtlarınızda gerekli tanımlamayı yaptınız mı?

Gönderildi : 16/10/2012 20:52

Paylaş: