Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SMTP trafiği

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

bir müşterimin alan adı site barındırmıyor yönlendirme yapmışım fakat inanılmaz derecede smtp trafiği kullnıyor plesk panelden baktığımda sanki saniye başı mail atıyor büyük ihtimal spamdan kaynaklanıyor fakat mail kutusuna baktım gönderimde mail enable de öyle bir yoğunluk yok niye bu kadar çok trafiği kullanabilir acaba? 

şimdiden teşekkür ederim...

Gönderildi : 30/09/2010 12:09

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

sizin baktığınız yer, webmail sanırım. localden relay edilen maillerin webmail'e düşmüyor olması lazım. bu yüzden göremiyor olabilirsiniz. müşteriniz, dışarıya spam ya da reklam maili atıyor olabilir.

Gönderildi : 30/09/2010 17:03

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

plesk panel üzerinden bakmıştım trafk usage ı orda öyle gözüküyordu büüyk ihtimalle reklam veya spam atıyor dediğniz gibi fakat maillerini tarattım loglara baktım gözüme ilginç birşey gelmedi yada göremedim bir yeri kaçııryorum büüyk ihtimalle ama nereyi çözümedim varsa bir çözümünüz sevinirim.

iyi günler

Gönderildi : 30/09/2010 20:44

(@OrhanYILDIRIM)
Gönderiler: 47
Trusted Member

yüzde 80 spam yapıyodur.. mail kuyruğunu kontrol edin. saatlik vs. gönderebileceği max. mail sınırı varsa kuyruk oluşur. ve müşterinizden mail gönderemiyorum gibi çağrılar alırsınız.

Gönderildi : 20/10/2010 20:57

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

http://www.mydnstools.info/smtprelay aşağıdaki link üzerinden sunucudaki relay özelliğinin durumunu kontrol edin. Eğer bu özellik açıksa acil olarak kapayarak sadece SMTP doğrulaması ile gönderim yapmasınız sağlayınız aksi durumda sunucu IP leriniz kara listeye alınabilir.

Gönderildi : 23/12/2010 23:17

Paylaş: