Forum

Dot Net Panel (Web ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dot Net Panel (Web Site Panel)

18 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,081 Görüntüleme
(@Battal-Gazi)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli arkadaşlar yıllardır windows server üzerinde plesk kullananlardan birisi olarak pleskin yerli yersiz hatalarından karışıklığından sıkıldım ve yeni panel arayışına girdim sonunda hem ücretsiz hemde kararlı bir hosting yönetim paneli buldum yanlız destek konusunda fazla Türkçe içerik yok mesela bu panelin verimli çalışabilmesi için gereken 2. ve 3. parti yazılımlar neler kurulumu ve gerekli ayarlamaları neler bu konuyu açmamın sebebi bu panel hakkında bilgimiz var ise hepimiz paylaşalım ve ihtiyacı olan arkadaşlara yararımız olsun şimdiden çok teşekkür ederim ben bulduğum Türkçe dökümanları ara ara ekliycem

Gönderildi : 02/10/2010 22:10

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhaba değerli arkadaşlar yıllardır windows server üzerinde plesk kullananlardan birisi olarak pleskin yerli yersiz hatalarından karışıklığından sıkıldım ve yeni panel arayışına girdim sonunda hem ücretsiz hemde kararlı bir hosting yönetim paneli buldum yanlız destek konusunda fazla Türkçe içerik yok mesela bu panelin verimli çalışabilmesi için gereken 2. ve 3. parti yazılımlar neler kurulumu ve gerekli ayarlamaları neler bu konuyu açmamın sebebi bu panel hakkında bilgimiz var ise hepimiz paylaşalım ve ihtiyacı olan arkadaşlara yararımız olsun şimdiden çok teşekkür ederim ben bulduğum Türkçe dökümanları ara ara ekliycem

Bilgilendirme için teşekkürler. Paylaşımlarınızı bekliyor olacağız.

Gönderildi : 04/10/2010 01:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bende plesk kullanıyorum ve gerçekten adamı çileden çıkarıyor bazen. Ücretsiz olması ayrıca güzel. Bir deneyelim bakalım neler yapabiliyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/10/2010 02:45

(@Battal-Gazi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar dot net paneli serverıma kurdum ve kısa bir süre deneme şansım oldu sonrasında birde Z panel isimli bir panel var onu da denemeye karar verdim

Dot net panel hakkındaki izlenimlerim (Makale devam edecek)

Artı yönleri :

Kullanıcı arayüzü open source olmasına rağmen gayet sade ve hoş

Kolay kullanılabilir arayüzü sayesinde işlemlerinizi kısa süre içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz

kötü yönleri

Z panelde yada pleskte olduğu gibi server üzerinde otomotik ayar yapmıyor bütün componentleri ve ayarları kendiniz yapıyorsunuz ve PHP APACHE MS SQL MYSQL FİREBİRD MAİL SERVER DNS SERVER FTP SERVER v.s 2. ve 3. parti gerekli yazılımlarıda manuel kuruyorsunuz

Dotnet panel şimdilik MS SQL EXPRESS destekliyor bu ürün açısından çok büyük imaj kaybı (Tabi kullanıcılar açısındanda)

Arkadaşlar devamı gelecek makalenin şimdilik vaktim olmadığı ve halen paneli test ettiğim için bu kadar yazabildim ilerki yazılarımda sizle yine open source olan ZPANEL hakkındaki yorumlarımı paylaşıcam dotnetpaneli kurup kullanan arkadaşlar var ise onlarda konuya birşeyler katarsa konu dahada bilgi verici olur teşekkür ederim.

Panelin resmi adresi : http://www.websitepanel.net

Panelin indirme sayfası : http://www.websitepanel.net/Downloads.aspx

Gönderildi : 06/10/2010 19:33

(@Battal-Gazi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu arada Rahmi DILLI rica ederim Hakan UZUNER gerçekten öyle pleskin lisans ücretleride zaten el yakıyor çıkan anlamsız hatalarda cabası bugün ASP.NET teknolojisi ile kendim 1 tane hosting yönetim paneli yazayım dedim eğer başarabilirsem pleskin yüzüne bile bakmam 🙂 yada open source olan panellerde geliştirmeler yapıcam testlerden sonra bulduğum yeni open source panelleride paylaşırım ilerki zamanlarda yada projem hayata geçerse bir süre ücretsiz dağıtıcam.

Gönderildi : 06/10/2010 19:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba arkadaşlar dot net paneli serverıma kurdum ve kısa bir süre deneme şansım oldu sonrasında birde Z panel isimli bir panel var onu da denemeye karar verdim

Dot net panel hakkındaki izlenimlerim (Makale devam edecek)

Artı yönleri :

Kullanıcı arayüzü open source olmasına rağmen gayet sade ve hoş

Kolay kullanılabilir arayüzü sayesinde işlemlerinizi kısa süre içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz

kötü yönleri

Z panelde yada pleskte olduğu gibi server üzerinde otomotik ayar yapmıyor bütün componentleri ve ayarları kendiniz yapıyorsunuz ve PHP APACHE MS SQL MYSQL FİREBİRD MAİL SERVER DNS SERVER FTP SERVER v.s 2. ve 3. parti gerekli yazılımlarıda manuel kuruyorsunuz

Dotnet panel şimdilik MS SQL EXPRESS destekliyor bu ürün açısından çok büyük imaj kaybı (Tabi kullanıcılar açısındanda)

Arkadaşlar devamı gelecek makalenin şimdilik vaktim olmadığı ve halen paneli test ettiğim için bu kadar yazabildim ilerki yazılarımda sizle yine open source olan ZPANEL hakkındaki yorumlarımı paylaşıcam dotnetpaneli kurup kullanan arkadaşlar var ise onlarda konuya birşeyler katarsa konu dahada bilgi verici olur teşekkür ederim.

Panelin resmi adresi : http://www.websitepanel.net

Panelin indirme sayfası : http://www.websitepanel.net/Downloads.aspx

Bilgilendirme için teşekkürler ama bunu bir fedakarlık yapıp tabi zamanınız mümkün ise tüm yönleri ile makale haline getirip portalda paylaşmanız çok verimli olacaktır.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/10/2010 20:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu arada Rahmi DILLI rica ederim Hakan UZUNER gerçekten öyle pleskin lisans ücretleride zaten el yakıyor çıkan anlamsız hatalarda cabası bugün ASP.NET teknolojisi ile kendim 1 tane hosting yönetim paneli yazayım dedim eğer başarabilirsem pleskin yüzüne bile bakmam 🙂 yada open source olan panellerde geliştirmeler yapıcam testlerden sonra bulduğum yeni open source panelleride paylaşırım ilerki zamanlarda yada projem hayata geçerse bir süre ücretsiz dağıtıcam.

O kadar iyi yazıyorsan bizede birşeyler yaz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/10/2010 23:58

(@Battal-Gazi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan UZUNER yazıcam dediysem bir anda olabilecek bir iş değil bu hosting yönetim paneli bir sürü modülden oluşuyor ve server yapısını ve açıklarını iyi bilmek lazım sadece hayal ettiğim bir proje yani olabilirde olmayabilirde mesajımdada belirttim zaten başarabilirsem dedim server yönetimi ve bileşenleri konusunda orta seviye bilgim var yapabilirsem bir süre ücretsiz paylaşıcam ben burda iyi niyetimi sundum yani bir nevi fedakarlık hava atmak değil yani umarım anlatabilmişimdir....

Gönderildi : 08/10/2010 01:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Zaten hava atıyorsunuz demek istemedim bende. Paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Gönderildi : 08/10/2010 01:29

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Ben fedakarlık noktasına takıldım yalnız, bir süre ücretsiz ama sonra ücretli = fedakarlık mı yani ?

Gönderildi : 11/10/2010 01:46

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

Dotnet panel ve website panel ikisini de incelemis olan biri olarak biraz tecrübemi anlatayim size..

1.Cisi tüm ayarları kendiniz manual yapiyorsunuz.. Mail - dns - iis gibi

2.Cisi ip yönetimi cok berbat

3.Cisi full yedekleri tek bir hosting icin restore edemiyorsun.

4.Cisi kullanıcı ara yüzü cok karışık..

5.Cisi Ftp korumasi mevcut degil..

6.Cisi sifreli klasor icin extra yazılım kuruyorsun..

7.Cisi Microsoft gallery yazılımları tam anlamiyla sağlıklı çalışmıyor..

daha sayamadim çok kötü yönleri var... ben bunun yanında plesk - helm - hosting controller panel kullandım...

size tavsiyem hosting controller panelden yana... ayalarını düzgün yaptıktan sonra sorunsuz calismaktadır...  plesk cok sorunlu panel diyenlere cevabim.. ben 4 senedir plesk kullaniyorum.. bizzat bir cok ayarları regedittten degistirdim. sorunsuz kullaniyorum..

Gönderildi : 12/11/2010 02:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bence bunun güzel bir makalesi olur 🙂

Gönderildi : 12/11/2010 12:20

(@mertkibar)
Noble Member

hakan bey ben dotnet ve websitepanel  hosting panellerin pek bir artisini görmedim..

Tek bir güzel özelligi hyper-v ve excahange mail server desteklemesi olmus.. onun dişinda bir extra görmedim.. 6 ay kullandım.. hesap olusturma vs yönünnden cok zorluk çektim..

Dediğin gibi birileri bu panelin türkce kullanımı ve özelliklerini tam anlamiyla anlatırsa faydali olur..

Benim görüsüm su han için kullanmak taraftari degilim... hosting controller 8 panele bir göz atmanızı öneriyorum..

Gönderildi : 12/11/2010 22:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

uygun gördüğün bir ürün için makale olabilir.

Gönderildi : 13/11/2010 15:45

(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member

Merhaba

Easy hosting panel deneyebilirsiniz. Plesk 8.x win2008 FTP 7.0 kullanmıyor 2008 ile sorunları var. Plesk ancak 9.x , 10.x kullanmak gerekiyor.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/11/2010 13:18

(@mertkibar)
Noble Member

windows 2008 x64 r2

windows 2008 32 ve 64bit tüm versionlarinda plesk 8.6 ve üst versionlar sorunsuz calismaktadir.. iis 7 ve 7.5 ftp 7 ve 7.5 tüm versionlar sorunsuz calisiyor...

sizin kurdugunuz windowsla ilgili hatalarda olabilir...

godaddy gibi hosting firmalari da kullaniyorlar... arkadasim ordan hosting aldi.. 1 senedir pleskte bir tek sorun olmadan kullandi... iis 7 ve ftp 7.5 kullaniyorlar...

yeterli bilgiye sahip olmayan insanlarin hosting yapilandirmaları yaptiklari icin sorunlari da cok oluyor... bende ilk plesk kullandigimda ve windows yapilandirdimda cok sorunlarla karsilaştim..

4 senedir windows 2003 üzerinde plesk 8.6 kullaniyordum... 6 aydir windows 2008 x86 plesk 9.5.2 iis 7 ve ftp 7.5  yükselttim.. plesk üzerindeki php yapilandirmasini özel yapilandirdim.. htaccess bile calisiyor.. sadece mssql calistirmiyorum güvenlik acigi nedeniyle...

Gönderildi : 20/11/2010 23:57

(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member

Merhaba sizinde belirtiğiniz gibi siz 2008 üzerinde 9.x çalıştırıyorsunuz. Dediğim problem 8.6 ile yaşandı.

Gönderildi : 26/11/2010 22:14

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Daha önce bir data center da görev yaptığım dönemde dot net paneli ücretsiz olması nedeni ile sunucu kiraladığımız müşteriler için düşünmüştük, ancak sistem mühendislerinin incelemesi sonucunda olumsuz sonuç almamız nedeni ile kullanmadan çöpe atmıştık 🙂

Lisans ücreti olmaması avantajı, bayi paketi oluşturma gibi bir konuda bir sıkıntı vardı ama tam olarak hatırlayamadım şimdi..

Kısaca kullanmayın yanarsınız 🙂 

Gönderildi : 12/12/2010 22:10

Paylaş: