Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hosting firmam içeriği zararlı diye silebilir mi?

ibrahim tamtürk
(@ibrahimtamturk)
Üye

Hosting firmam içeriği zararlı diye silmiş. Böyle birşeye hakkı var mı?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 16/09/2010 18:54
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Detay verebilir misiniz? Mailinizimi silmiş ? Detay lütfen.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/09/2010 19:13
 Anonim

Vardır diye biliyorum, hostun içerisinde ki zararlı kodlar sunuca'ya bulaşabilme ihtimalini göz önüne almışlardır. Bu yüzden silmiş olabilirler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/09/2010 19:24
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="by_mihni"]Vardır diye biliyorum, hostun içerisinde ki zararlı kodlar sunuca'ya bulaşabilme ihtimalini göz önüne almışlardır. Bu yüzden silmiş olabilirler.[/quote]

Böyle birşey olmaz.Her site farklı user ile acılıyor.yani o zararlı kod'un oradan oraya atlaması olmaz.Hosting sunucusunda 2000 tane site barınıyor birtane siteye zararlı kod yapıstır bütün hepsi iptal olsun; olmaz böyle birşey.Zararlı içerikli sitenin user'i ile başka bir site  oluşturulursa oraya atlar ama farklı user'lar olursa kalır orada.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2010 14:22
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Karşılıklı olarak yapılan hizmet sözleşmesinin içeriğine göre yorumlanabilir.


Kendi çalıştığım firma için söylebileceğim ise, hayır silinemez.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2010 16:43
 Anonim

Zararlı dosyanın turune göre işlem yapılabilir r57 c99 shell turevleri ise hesabınız durdurulur komple silmeleri gerekmeden oluşabilecek zararlı onleyebilirler

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/09/2010 02:45
Yusuf ÖZTÜRK
(@yusufozturk)
Üye

Muhtemelen girip elle silmemişlerdir. Antivirüs günlük tarama esnasında karantinaya almıştır. Antivirüs taramasında karantinaya alınan dosyanın silinmesi de sözleşmeye göre (hiç değilse bizim) uygun bir durumdur. Eğer ki illegal dosyalar barındırmak istiyorsanız, -illegal'den kastım crack, logger, mp3, video vs..- bu durumda bu şekilde dosyaları barındırabileceğiniz bir hosting bulmanız gerekmektedir. Türkiye'deki çoğu kurumsal hosting firmasında adult içerik ve illegal dosya barındırma yasaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/09/2010 18:37
Orhan YILDIRIM
(@OrhanYILDIRIM)
Üye

Sözleşmeye göre değişir. site tasarımında yaptığınız yanlış kodalarda neden olabilir. ki dün benzer bir sebepten 2 hesap kapattık.. hosting firması durup dururken böyle bir işlem yapmaz mutlaka yaptırımı gerektirecek bir durum söz konusudur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/10/2010 03:04
Tuncay Güven
(@tuncayguven)
Üye

Merhaba arkadaşlar


bu konuya şöyle açıklık getirebilirim. aynı olay benim başımada geldi kendi hostingime zararlı kod attım ve kodları orada unuttuğumdan hosting firması yakaladı ve içeriği silmek ile yetinmiyor hostu direk kapattı.


Hosting firması aslında diğer siteleri korumak için bu uygulamayı yapabilir. zararlı kodlar ile (örnek perl) sunucu üzerindeki istediğiniz siteye erişebilir dblerini okuyabilir hatta sitenin yedeğini alabilirsiniz. tabi perl dilinin o sunucu üzerinde çalışması şartı ile.


Şöyle özetleyecek olursam perl dili çalıştıran bir sunucu genelde çok rahat hacklenir.


saygılarımla,

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/10/2010 03:55
Paylaş: