Forum

Godaddy'den Alan Ad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Godaddy'den Alan Adı Transferi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,017 Görüntüleme
(@Sinan41)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

benim godaddy'de 1 adet domainim mevcuttur.Bu domaini ihs hosting firmasına devretmek istiyorum.Bunun için domainimi locket yaptım.

Acaba başka neler gereklidir? Bana gerekli onay linki mail aracılığıyla ulaşmadı da.

Gönderildi : 20/09/2010 17:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Taşıma işlemi için taşımayı yapacağınız hosting ile görüşün onalr gerekli işlemleri yapmak için sizden bazı belgeler talep ediyor.Eski hosting ile işleri onlar halledip üstüne alıyor siteyi.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/09/2010 17:09

(@Sinan41)
Active Member
Konu başlatıcı

İhs hostingden mevcut domainim için transfer talebinde bulunmuşlar.Trasnfer işlemi halen sürüyormuş.Bundan sonra başka işlem yapmaya gerek yok yani?

Gönderildi : 20/09/2010 17:14

(@www-rizasahan-com)
_

Yok onlar kendi aralarında anlaşma gereği gereken işlemi yapmak zorunda.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/09/2010 17:23

(@Sinan41)
Active Member
Konu başlatıcı

Anladım cevaplarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 20/09/2010 17:23

(@www-rizasahan-com)
_

Rica ederim.

Gönderildi : 20/09/2010 17:27

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba;

benim godaddy'de 1 adet domainim mevcuttur.Bu domaini ihs hosting firmasına devretmek istiyorum.Bunun için domainimi locket yaptım.

Acaba başka neler gereklidir? Bana gerekli onay linki mail aracılığıyla ulaşmadı da.

Merhaba,

Domain transfer işleminde yapmanız gereken adımlar standart prosedürde devam eder.

1. Transfer kilidinin açılması. Domain panelinizden "locked"  durumda görünen domain tranferinizi "unlocked" konuma getirin. Daha sonra www.whois.com.tr sorgusunda domain kilidinin açık olduğunu teyit edin.

2. Transfer onay kodunuzu hosting firmanızdan aldığınız hesabınıza giriş yapınız.Veya hosting firmanıza bu bilgiyi veriniz. Veya size gelecek elektronik posta da ilgili alana giriş yapınız.

3. Size gelecek transfer mail bildiriminde iptal edip etmeyeceğiniz sorulacaktır. İptal etmemek için herhangi bir yanıt vermeyin. Transfer devam edecektir.

4. Transfer işleminin yeni hosting firmasına geçişini bekleyin. 5 ila 10 gün sürmektedir. 

Geçişte bir sorun yaşanması durumunda size elektronik mail gelecektir veya transfer edilemediği bilgisi yazacaktır. Bu bilgi ile yeniden transfer işlemi başlatabilirsiniz ve ilgili sorunu giderirsiniz. 

Gönderildi : 20/09/2010 18:46

Paylaş: