Forum

Opera ve Edge Admx ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Opera ve Edge Admx Template

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,107 Görüntüleme
(@remzibasoglu)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Organizasyonda bulunan tüm client.ların giriş sayfasını belirli bir URL olarak ayarlamak istiyorum. Bunun için Chrome ve Mozilla'nın admx template.lerini sysvol altına eklerek yapabildim. Fakat Edge ve Opera için yapamadım. 

Daha önce deneyimleyen oldu mu acaba?

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/05/2020 21:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Edge için admx var aynı şekilde yapabilirsin. Opera yı ezbere bilmiyorum kendisi yayınlamamışsa register dan ilgili kaydı bulup gpo ile yayınlayabilirsin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/05/2020 21:59

(@remzibasoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler İbrahim Bey. Edge için template var ama bir türlü çalıştıramadım. Opera için register.da ilgili kaydı bulamadım da yardımcı olabilir misiniz.

Gönderildi : 06/05/2020 22:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Edge admx doğru yüklediysen olur daha geçen yaptım yalnız gpo da startpage değiştirdiğinde user interface için kilitliyor onu değiştiremez kullanıcı. 
https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/deploy/group-policies/start-pages-gp

chromium yükseltmesini yaptıysanız da onun admx i farklı.

https://forums.opera.com/topic/9759/group-policy-admx-extension-support-for-windows-enterprise-management/4?lang=tr

https://www.chromium.org/administrators/policy-list-3

Opera için homepage yokmuş speed dial var onun da registry de ayarları olmaz file tabanından okur browserlar onu.
Direkt admx leri yokmuş chromium çekirdeğini kullanıyor bu browser oturup uğraşmak istersen onun yollarından kayıtları bulup, üretip yapman lazım.
bana göre gereksiz bir uğraş bu doğrusu.:)
Çünkü zaten kullanıcıların bir çoğu browser'larda kaldığın yerden devam et seçeneğini seçer bu durumda sizin homepage atamanızın bir önemi yok. Açıldığında önceki sekmeler gelir. Bunlar ile kısıtlamamak lazım kullanıcıları.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/05/2020 10:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: @ibrahimyildiz

Edge admx doğru yüklediysen olur daha geçen yaptım yalnız gpo da startpage değiştirdiğinde user interface için kilitliyor onu değiştiremez kullanıcı. 
https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/deploy/group-policies/start-pages-gp

chromium yükseltmesini yaptıysanız da onun admx i farklı.

https://forums.opera.com/topic/9759/group-policy-admx-extension-support-for-windows-enterprise-management/4?lang=tr

https://www.chromium.org/administrators/policy-list-3

Opera için homepage yokmuş speed dial var onun da registry de ayarları olmaz file tabanından okur browserlar onu.
Direkt admx leri yokmuş chromium çekirdeğini kullanıyor bu browser oturup uğraşmak istersen onun yollarından kayıtları bulup, üretip yapman lazım.
bana göre gereksiz bir uğraş bu doğrusu.:)
Çünkü zaten kullanıcıların bir çoğu browser'larda kaldığın yerden devam et seçeneğini seçer bu durumda sizin homepage atamanızın bir önemi yok. Açıldığında önceki sekmeler gelir. Bunlar ile kısıtlamamak lazım kullanıcıları.

Bir makalesini yazabilir misin abi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/05/2020 10:49

(@remzibasoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Abi yardımın için çok teşekkür ediyorum. Edge de çalıştı.

Dediğin gibi çok uğraşılacak bir şey değil ama kullanıcılara bir şeyi dayatmaktan ziyade intranet olarak yayın yapacak bir sitenin tanıtımını yapmaya çalışıyorum. Kısa süreli bir dayatma olacak diyeyim 🙂

Teşekkür ediyorum tekrardan. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/05/2020 16:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Edge admx işini diyorsun galiba abi. Bu sıralar zor geçişleri bitiremedik bir türlü de not ettim ok inş.

Remzi hallettiğine sevindim. Eyw kolay gelsin.

Gönderildi : 07/05/2020 20:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: @ibrahimyildiz

Edge admx işini diyorsun galiba abi. Bu sıralar zor geçişleri bitiremedik bir türlü de not ettim ok inş.

Remzi hallettiğine sevindim. Eyw kolay gelsin.

Aynen, acil değil abi emek vermişsin yazda bari ilerde soru olur ise referans gösteririz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/05/2020 01:04

Paylaş: