Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

gmail migration

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@semihziyasatilmis)
Gönderiler: 63
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar.

benim sorunum mail sistemini microsoft outlooktan gmail altyapısına geçiş yaptık fakat migrationlar için internet hızımız çok düşük (1).

10.000 tane mailde yarım saatte 300 migration yapabildi.migrationda tek çare internet hızımızı arttırmak mıdır yoksa daha kolay bir yolu var mı?

iyi çalışmalar

Gönderildi : 14/11/2016 19:54

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

daha önceki mta sunucunuz lokalde ise upload hızınız yavaş olabilir

Gönderildi : 15/11/2016 11:19

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

mta'nın bulunduğu lokasyondaki upload oranı kadar transfer hızınız olacağından, bu değer düşük ise, migration süreci fazlası ile sancılı olacaktır.

buna benzer bir operasyon 2/3 yıl önce gerçekleştirmiştim.

mevcut mta'yı p2v ile upload limiti yüksek farklı bir lokasyona, nas ünitesi ile taşıyarak transferi tekrar başlatmıştım.

aynı yöntemi kullanabilir veya isp destek veriyor ise, ücreti karşılığında geçiçi süre upload değerini arttırmalarını talep edebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/11/2016 11:59

(@semihziyasatilmis)
Estimable Member
Konu başlatıcı

farklı bir kampanya olmadığını upload için tarife değiştirebilceğimi söylediler ki fazlasını beklemiyordum tek çare bu upload ile migration yapmak.

son sorum bunu herkese değil sadece iki kişiye yapıyor olmam, bittikçe diğer kullanıcıya geçiyorum.bir çok kişide migration başlatsam internet hızım zaaten 1 upload olduğundan şirketin internetinin aksaması durumunu göze alamıyorum.böyle bir durumla karşılaşır mıyım yoksa 2 kişiyi geçmeyen bir yapıda uzun bir döneme mi yaymalıyım?

Gönderildi : 17/11/2016 17:07

(@turancoskun)
Üye

1 mbps upload bu tarz bir operasyon için fazlası ile düşük.

adsl kullanıyorsanız asitmetrik olacağından hat, upload kullandığınız an download tarafını unutun.

transferi kullanıcı sayısı yerine, veri boyutu olarak düşünürseniz daha doğru olacaktır.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/11/2016 17:18

(@semihziyasatilmis)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dediğiniz veri boyutu olarak düşündüm bunun sonucunda bir iki kişiye uygulayabiliyorum fakat 1 upload ile gerçekten çok sıkıntılı ama şu an başka çarem yok sanırım.yardımlarınız için çok sağolun.

Gönderildi : 17/11/2016 17:44

(@turancoskun)
Üye

hala devam ediyor mu bilmemekle birlikte, turkcell 3g hattı, ethernet modem ile aldığınızda, 2 mbps upload veriyordu.

farklı kurumlarda kullanma şansım olmuştu, aradan 2 yıl geçti.

bu devam ediyor ise maliyetine katlanarak network'e dahil edip, policy route ile hedef trafiği bu hatta yönlendirebilirsiniz.

Gönderildi : 17/11/2016 18:54

(@semihziyasatilmis)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet devam ediyor, upload 1 ve ben 2 3 günde bir farklı kişiye migration yapıyorum bi kaç aya biter diye düşünüyorum:)

Gönderildi : 22/11/2016 12:22

Paylaş: