Forum

8.1 Professional Ge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

8.1 Professional Get Genuine lisans hakkında

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,072 Görüntüleme
(@iLYASBAYRAM)
Gönderiler: 165
Reputable Member
Konu başlatıcı

17 adet Windows 8.1 Professional Get Genuine lisansımız var. Yeni bir bilgisayar almayı düşünüyoruz. Bilgisayarı freedos alsak bizdeki get genuine lisansı kullanarak işletim sistemini usb'ye kopyalayıp kurabilir miyim. Sakıncası var mıdır? Denetimde problem çıkar mı?

Gönderildi : 09/11/2016 21:23

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,
Bahsettiğiniz 17 adet Get Genuine lisansın tamamını daha önce kullandınız mı? Boşta lisans mı var?

Sorun yaşama ihtimaliniz olduğu için konuyu detaylıca değerlendirmek lazım.

Gönderildi : 10/11/2016 14:04

(@iLYASBAYRAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Bahsettiğiniz 17 adet Get Genuine lisansın tamamını daha önce kullandınız mı? Boşta lisans mı var?

Sorun yaşama ihtimaliniz olduğu için konuyu detaylıca değerlendirmek lazım.

Kulanılmasından kastınız işletim sistemi yükleme veya anahatarı kullanmaysa hayır hepsi kullanılmadı. Soruyu şöyle sorayım. Free dos bilgisayara işletim sistemi yükleme ve lisanslama için hangi open lisansı almak gerekir. 

Gönderildi : 10/11/2016 15:29

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

GGK veya GGWA lisanslar ile yanlış lisanslanmış ya da freedos sistemlere kurulum yapabilirsiniz.

Ancak unutulmaması gereken o lisansların daha önce hiç işletim sistemi kurulmamış ve anahtarı kullanılmamış olmasıdır. Çünkü GGWA - GGK lisanslar OEM lisanslama mantığı ile çalışır. İlk kurulu olduğu makinada çakılı kalır, farklı bir makinaya aktarılamaz. Makina ömrü ile çöpe gider.

Gönderildi : 10/11/2016 17:52

(@iLYASBAYRAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

GGK veya GGWA lisanslar ile yanlış lisanslanmış ya da freedos sistemlere kurulum yapabilirsiniz.

Ancak unutulmaması gereken o lisansların daha önce hiç işletim sistemi kurulmamış ve anahtarı kullanılmamış olmasıdır. Çünkü GGWA - GGK lisanslar OEM lisanslama mantığı ile çalışır. İlk kurulu olduğu makinada çakılı kalır, farklı bir makinaya aktarılamaz. Makina ömrü ile çöpe gider.

Oğuzhan Bey

Tereddütte kaldığım için ekran görüntüsü aldım. Burdan bir yorum yapabilir misiniz?

ss

Gönderildi : 16/11/2016 22:01

Paylaş: