Forum

SolidWorks Deactive...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SolidWorks Deactive işlemi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,842 Görüntüleme
(@HalitSiMSEK)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

arkdaşlar bir tane solidworks lisansımız var fakat o lisansı bir bilgisayara kurmuşuz sonra bilgisayara disk değişimi, sistem kurulumu veya bilgisayar değişimi yapılmış. Yani solid kurulu sistemimize ulaşamıyoruz. lisansta o bilgisayarda aktif gözüktüğü için lisanslı solidworksumu kuramıyorum. konuyla alakalı bilgisi olan varmı bu kurulumu gerçekleştirmek mümkünmü ?

Gönderildi : 11/11/2016 14:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Üretici ile görüştünüz mü acaba?

+90 212 355 01 80 (Türkiye)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/11/2016 18:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Solidworks konusunda ülkemizde bir çok destek firması var. Örnek olarak biz lisansları ses 3000 üzerinden alıyoruz. Sizin ürününüzü satan firma veya farklı olarak bir firmadan destek alabilirsiniz. Bu firmalar portal üzerinden sizin lisansınıza müdahale edip yardımcı olma hakkına ve yetkisine sahip. Bence ürün faturasından gerekli firmaya ulaşın ve yardım alın.

Solid lisansları havuz mantığı ile çalıştığından bir çok makinaya kurulum yapıp havuzdan lisansı kim çekerse o kullanım hakkı alır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/11/2016 00:44

(@HalitSiMSEK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet destek veren firmalarla görüştüm. fakat ücretsiz bir çözüme ulaşamadık 🙂 lisans sıfırlama işlemi yapıp lisansı kullanılmamış hale getirecekler. bunun içinde 150$ servis ücreti istiyorlar..

Gönderildi : 16/11/2016 11:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Eğer bir emek var ise tabiki bunu istemek hakları ama basit bir şey ise çok ticari olmuş

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/11/2016 16:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

CAD-CAM yazılım piyasasında büyük paralar döndüğü için pek kanaatkar olmuyorlar malesef. Programlarta 10.000-100.000$ lar arası paralar konuşuyor 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/11/2016 12:29

(@HalitSiMSEK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tamamen ticari Hakan Bey, ilk önce tuzak kurmuş 🙂 lisansı başka bir bilgisayara kurmak istiyorsan lisans aktarma işlemi ile lisansı kaydırman gerekiyor. Prosedürü uygulamadan yaparsan üçüncü kurulumda lisansı kitliyor(kapana yakalanmış sayıyorum :)) ve 150$ verip kapandan kurtuluyorsun.

Rıza beyde haklı sayılır Solidworksun en küçük paketi 4000$ civarı böyle mukayese edersek 150$ anlaşılır bir rakam 🙂

Gönderildi : 17/11/2016 13:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Yapmaya, çok fenaymış 🙁

Gönderildi : 20/11/2016 20:58

Paylaş: