Forum

Public Folder Permi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Public Folder Permission Yetkilendirme Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
4 Likes
564 Görüntüleme
Selahattin Açıkgöz
(@selahattin-acikgoz)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar,

Şirket içinde kullanım için bir public folder oluşturmaya çalışıyorum. Oluşturma adımlarında herhangi bir sorun yok ancak public folderlara yetkilendirme vermek istediğimizde aşağıdaki gibi bir hata alıyoruz.

PublicFolderPermission

Bu hatanın çözümü nedir neyden kaynaklanır internette bulamadım.

Exchange Online kullanmaktayız ve AD sunucumuzun entegrasyonu söz konusu. Kullanıcı yetkilendirmeleri dc üzerinden olabileceğimi düşündüğüm için kendi kullanıcıma CN=Public Folder Management,OU=Microsoft Exchange Security Groups,DC=zxx,DC=xxx sec grubundan yetkilendirme de verdim. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Desteklerinizi rica ediyorum.

Gönderildi : 06/10/2021 13:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Selam, PS ile dener misin?

• Install-module ExchangeOnlineManagement

• Import-Module ExchangeOnlineManagement

• Connect-ExchangeOnline

Bu adımlar için kaynak

https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/exchange/connect-to-exchange-online-powershell?view=exchange-ps

Örnek komut

Get-PublicFolder -Identity "\FolderName - XXX" -Recurse | Add-PublicFolderClientPermission -User UserName -AccessRights PublishingEditor

Kaynak

https://docs.microsoft.com/de-de/powershell/module/exchange/add-publicfolderclientpermission?view=exchange-ps&preserve-view=true

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/10/2021 15:01

Selahattin Açıkgöz
(@selahattin-acikgoz)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Evet Hakan Bey PS ile yapabildim ancak arayüzden asla olmuyor. Hatta yetki düzenlemelerinide powershell ile yaptım ama arayüzden verdiğim yetkiyi geri almama dahi izin vermiyor.

Ayrıca hata ile ilgili şöyle bir kaynak buldum.

https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/exception-has-been-thrown-by-the-target-of-an/260e8c7c-9401-4d46-8f17-b0eae797bd01

Aynı sorunu yaşanlar için kaynak olsun.

Teşekkür ederim.

Saygılar.

Gönderildi : 06/10/2021 17:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Doğru ama bu tür konularda GUI sorun çıkarabiliyor ondan biz alıştık sende alışırsın muhtemel. Platform çok hızlı güncelleniyor ondan bazen GUI geride kalıyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/10/2021 23:36

Paylaş: