Forum

Exchange Server ecp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server ecp Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
612 Görüntüleme
(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar ecp ekranına bağlanmaya çalıştığımda bu sorunu alıyorum eksik servis mi var acaba çalışmayan

Gönderildi : 04/12/2022 00:39

(@erhansen)
Reputable Member
Konu başlatıcı

2022 12 03

Gönderildi : 04/12/2022 01:07

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/exchange_server-4/exchange-server-acilma-problemi/

Update yapmadıysanız IISreset veya restart uygulayın, log'lara bakın daha açıklayıcı hata yer alır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2022 01:30

(@erhansen)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sorun şu ki domain kontroler ex serverlar haberleşiyor ama ex server domain kontrolerı görmüyor yada gördüğünün farkında degil.

domain kullanıcısı ile serverda oturum açamıyorum serverların iplerini değiştirmiştim dns kaydında ipleri değiştirdim bunun dışında bir ünerisi olan varmıdır acaba 

Gönderildi : 04/12/2022 03:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, Exchange server makine isminin değişmesini desteklemez, eğer ip ile beraber makine isminide değiştirdiyseniz zaten çalışmaması normal. Ancak sadece ip değiştirdiyseniz DNS üzerinde yeni ip adreslerinin sunucu isilmeri için güncellendiğinden emin olun. Ayrıca autodiscover ve mail ya da outlook her ne kullanıyorsanız URL olarak onların da güncellendiğinden (bunlar static kayıtlardır, sizin güncellemeniz gerekir) emin olun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2022 18:29

(@erhansen)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ldap

exchange serverda ip ile ecp ye bağlanmaya çalışıtığımda böyle bir ekran veriyor

Gönderildi : 04/12/2022 20:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Burada sorun exchange server' da da olabilir domain controller makinelerinde de. Öncelikle Exchange Server' ın domain de olduğuna emin olun. Exchange Server' ın DNS ip adreslerinin DC makineleri gösterdiğinden emin olun. Eğer bu ip adresleri 8.8.8.8 ve benzeri public dns numaralarında ise bunları düzeltin ve sunucuyu yeniden başlatın.

DNS ip adresleri doğru ise run ad admin ilse cmd açıp nslookup komutları ile sorgularınıza cevap alabildiğinizi kontrol edin

örnek

nslooku

set type=all

cozumpark.local

bu tüm dc ve ip leri sıralamalı, yani dc ye erişebildiğinizi doğrulayın. Ping atın vb.

Eğer bunlarda sorun yok ise DC makine üzerinde run as admin cmd ile dcdiag komutunu çalıştırıp dc de sorun olup olmadığını kontrol edin.

Exchange Server üzerinde Application loglarında MSExchangeADTopology loglarını kontrol edin.

Event ID 2142 ve 4027 olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2022 21:27

Paylaş: