Forum

Yeni kullanıcı oluş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni kullanıcı oluştururken mailbox oluşturulamıyor

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@ilyassaykal)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Active directoryde yeni bir kullanıcı oluşturmak istediğimde, en son adımda çıkan mailbox oluşturmak istiyormusunuz ekranı çıkıyor, "create an exchange mailbox" chech i işaretli olduğu halde sonu tıkladığım zaman kullanıcıyı oluşturuyor fakat mailbox i oluşturmuyor. eventlarda bir şey yok. kullanıcıyla login oluyorum, exchange eklemeye çalışıyorum fakat isim sorunu veriyor. kullanıcıda mail address kısımlarında da birşey yok ?

Gönderildi : 27/03/2008 19:51

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

bunu DC mi exchange uzerindenmi deniyorsunuz,eger dc ise exchange uzerinden deneyin yada olusan user ustunde exchange task ile denermisniz.

Gönderildi : 27/03/2008 19:58

(@ilyassaykal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

kullanici olustururken mailbox olusturma ekraninda sorun vermedigi halde olusturmuyor. usera sag click exchange task kisminda da karsima sanki mailbox varmis gibi "delete mailbox" secenegi geliyor. tamam diyor sil tekrardan olusturayim madem, siliyorum sonrasinda exchange task tan tekrardan olusturmak istedigimde create mailbox cikiyor olusturuyorum hata vermiyor ama yine yok yine yok.

Gönderildi : 27/03/2008 20:09

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

mail hesabı hemen oluşmayabılır 3-5 dakıka beklemenız gerekıyor.Tabi beklemiş olabılırsınız

Mailbox için ise owa dan girmeyi veyahut 1 adet maıl gondermeyı denedınızmı

Gönderildi : 27/03/2008 20:15

(@ilyassaykal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

owa dan girmeyi denedim. kullanici adi ve sifre ile login olmak istedigimde sanki bu kullanici hic yokmus gibi davraniyor. 3-5 dk da bekledim. normalde kullaniciyi mailbox ile beraber olusturdugumda "first storage group/mailbox store/mailboxes" altinda gorunmesi lazim diye biliyorum. burda gorunmuyor. kullaniciyla hic login olmasan dahi burda gorunmesi lazim ama login oldugum halde gorunmuyor

Not: isletim sistemi 2003 small business

Gönderildi : 27/03/2008 20:26

(@ilyassaykal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

owayi baska kullanici icin denedim sorunsuz calisiyor...

Gönderildi : 27/03/2008 20:30

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

merhaba mailbox kullanıcıya maıl gelmezse veyahut logon işlemi olmazsa oluşmamaktadır.Exchange akıllı bir sıstemdır.Hoşgeldınız mailide mailbox oluşturmak için gelıyordur.Recipient Update Policy'i Manuel tetikledinizmi. 

Kullanıcıyı silerek Tekrar Oluştururmusunuz

Gönderildi : 27/03/2008 20:31

(@ilyassaykal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

kullanicilari kendi olusturdugum bi organization unit icerisine olusturuyordum. active directory de Default olarak var olan "users" icerisine olusturmayi denedim, yine degisen birsey olmadi.

small business in adduser tool u ile olusturdum yine bir sonuc alamadim.

Gönderildi : 27/03/2008 20:33

(@ilyassaykal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

mail gonderilmedigi yada login olunmadigi taktirde de bahsettigim konumda gorunmesi lazim diye biliyorum. zaten login olup sonrasinda outlook a exchange hesabini eklemeye calistigimda, adi denetleme isleminde adi taniyamadigini soyluyor.

kullaniciyi tekrardan sildim olusturdum. farkli bir kullanici olusturdum ve kullaniciyi olusturuken mailbox olustursun chechini isaretlemedim. sonrasinda manual olusturdum. yani olusturma islemini yaptim fakat yinede belirttigim exchange server management konsoldaki konumda gorunmedigini gordum.

Gönderildi : 27/03/2008 20:39

(@ilyassaykal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hernekadar alakali bilmiyorum ama server i yeniden baslatmayi denedim.

bakalim ne sonuc cikacak...

Gönderildi : 27/03/2008 20:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

mailadreslerinden sorumlu olan servis rus tur . logları temizleyin ve rus servisini update ve rebuild edip hemen loglara bakın ne düşmüş .

http://cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/27/recipient-policy-recipient-update-services-rus-part-_3101_.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2008 06:07

Paylaş: