Forum

Outlook 2003 şifre ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2003 şifre sormasın?

14 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
525 Görüntüleme
(@Stressiz)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba;

Microsoft Outlook 2003 her açılışta şifre soruyor veya bi süre Outlook ellenmediğinde şifre soruyor kendisi çevrimdışına dönüyor

bununla ilgili bir ayar varmı öncelikle şifreyi bir daha sormasın istiyorum

e-posta Hesapları >Diğer Ayarlar >Güvenlik sekmesinde Kullanıcı kimliği bölümünün işaretini kaldırsamda sorunum devam ediyor

şifreyi giriyorum mail alıp verebiliyorum yani bağlantı sorunuda yok..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 27/03/2008 19:31

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

ONCEKİ genel postlarda cozum arayan arkadaslardan  en kisa surede cozum bulmasi icin sistmlerin hakkinda bilgi vermesini istemiştik.

bilgilerinize.

Gönderildi : 27/03/2008 19:42

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba ;

pst dosyasına şifre koyduysanız kişisel klasörle>özellikler>gelişmiş altında porola sekmesi vardır orayı boş geçiniz Outlook açılışta şifre istemiyecektir

Farklı bir durum ise birol lunda söylediği gibi sistem yapısı hakkında detay vermelisiniz

Gönderildi : 27/03/2008 20:10

(@Stressiz)
Active Member
Konu başlatıcı

Ertan Bey pst dosyasına şifre  koymadım outlook ilk açılıp exchange servera bağlanırken (iç mailler için şifre soruyor ya) ben bu ekranın gelmesini istemiyorum mümkünmü?

Server Exchange 2000

mailler pstlerde tutuluyor

Gönderildi : 27/03/2008 20:57

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Ortamda Exchange mail sever var ise Outlook açılırken şifre sormaz şayet Outlook içinde tanımlı bir pst dosyası varsa onun şifresini sorar Kullanının makinasından Exchange hesabını kaldırıp yeniden oluşturmayı denedinizmi ?

Gönderildi : 27/03/2008 22:53

(@troublesome)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Hocam şifre sorabilir. ortamda exchange varsa eğer. outlook u açtığında mail hesabı exchange hesabı olarak eklenmişse eğer ilk olarak o bilgisayarı logon ettiğin kullanıcı adı şifresi ile server da oturum açmaya çalışır. eğer oulook taki kullanıcı ile logon olduğun kullanıcı aynı ise şifres sormaz ama farklı bir durumda şifre sorabilir.

Gönderildi : 31/03/2008 17:02

(@Stressiz)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar geç geri döndüm biliyorum ama troublesome dediğin gibi aynı kullanıcı adı ile logon oluyorum ama 1 süre sonra outlook tekrar şifre istiyor sabit bi süre yok kafasına göre kullanıcıda bazen o şifre logon ekranını görmüyo gönder al yapıyo sürekli

fakat çevrimdışı olmuş olduğundan başarılı olamıyor.

Gönderildi : 02/04/2008 01:42

(@birolaydugan)
Prominent Member

mail datasini exchange mailboxinizda tutup cache mode enable edip denermisiniz?

Gönderildi : 02/04/2008 02:02

(@Stressiz)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam serverda yer sorunum olduğundan kişilerin mailboxlarıda ortalama 1.5 gb falan olduğundan yer kalmıyo serverda bu nedenle pst yapıyorum kendi locallerinde tutuyorum kesin bundanmıdır ?

Gönderildi : 02/04/2008 02:16

(@birolaydugan)
Prominent Member

oncelikle maillerin local de tutulmasi guvenlik/disaster ve performans sorunlarina kadar yol acabilir.soruna gelicek olursak;

asagidaki linkler iinceleyeiniz.

http://www.petri.co.il/configure_outlook_xp_2003_2007_to_prompt_for_a_password.htm

http://answers.vt.edu/ask4help/email/vtkb2215.htm

hakan hocam resim upload edemiyoruz :))

Gönderildi : 02/04/2008 03:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

sorun nedir

img taglarını kullanacaksınız .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/04/2008 05:54

(@SerdarGuley)
Gönderiler: 123
Estimable Member

Merhaba

Birde bunu kontrol etmenizi isticem. Pc"yi doğru olan kullanıcı adı ve şifre ile açzanız bile  bilgisayarım,yönet, yerel kullanıcılar ve gruplar dan kullanıcı isminize bakın orda görünen isimde farklılık varsa sorun bundanda kaynaklanıyor olabilir.

Gönderildi : 02/04/2008 11:41

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Exchange ile client arasındaki bağlantı koptuğunda bazen bu durum olabiliyor.Yada bağlanamadığında şifre istiyor bazen sadece bir pc de olmuyorsa sorun bağlantılarınızı kontrol ediniz yada exchange'in düzenli çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Gönderildi : 02/04/2008 11:53

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Araçlar-Hesap Ayarları-E-Posta-Degiştir-Diger ayarlar-Genel

Başlarken altında

Baglantı durumunu otomatik olarak algıla---> İşaretlimi

Gönderildi : 02/04/2008 12:51

Paylaş: