Forum

POP3 ve Routing Eng...

Bildirimler
Hepsini Temizle

POP3 ve Routing Engine Servisleri Stop Durumunda Yeniden Başlatamıyorum.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
507 Görüntüleme
(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar Windows Server 2003 İşletim Sisteminde Exchange 2003 kurulu. Bu Servera bir arkadas SQL kurmaya çalışmış ve IIS 'si kurup kurup kaldırmış . Ne yaptıysam servisleri başlatamadım. Servisleri Başlatmaya çalıştığımda;

Could not start the Microsoft Exchange Routing Engine service on Local Computer 

Error 1075 : The dependency service does not exist or has been marked for deletion

Bu hatayı alıyorum. Karşılaşan arkadaslar varsa paylaşırlarsa sevinirim. Teşekkürler.

Gönderildi : 28/03/2008 00:17

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Bu sorun mevcut IIS üzerinde tanımlı olan Exchange SMTP'nin devreye girememesinden kaynaklanan bir sorundur. Sorun oluşmasının nedeni Exchange kurulu olduğu halde IIS'in sistemden kaldırılması ve yeniden kurulmasından kaynaklanmaktadır. Çözüm yolu ise exchange'i recovery yapmaktır. Bunun için microsoft'tun çözüm önerisinden yararlanabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce yedekleme yapmayı unutmayın ki olası felaketlerlere karşı hazırlı olun. Gerçi recovery durumlarında postalara bişi olmaz ama ihtimallerle yolu çıkmaktansa garantiyi elden bırakmayın. Aşağıdaki link bu işlemin nasıl yapılacağı konusunda bilgi vermektedir.

Geçmiş olsun ve kolay gelsin. Geri bildirim yapmayı unutmayın.

http://support.microsoft.com/kb/323672

Saygılar

Gönderildi : 28/03/2008 00:41

Paylaş: