Forum

Bcc ama kullanıcı b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bcc ama kullanıcı bilmeyecek

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
544 Görüntüleme
(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Bir sorunum var ne zamandır arıyorum ama elle tutulur birsey bulamadım.

Bir kullanıcının dışarıya attığı tüm maillerin bcc kısmına otomatik olarak başka bir mail adresinin eklenmesini istiyoruz ama kullanıcının bundan haberininde olmaması lazım. Auto bcc gibi bir programda olabilir ama onda da kullanıcı yapılan ayarları görebildiği için sorun teşkil ediyor. Mümkünse server üstünden bunu halletmek istiyoruz.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 08/12/2008 23:13

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba Murat Hocam ,

Kullanıcının bağlı olduğu mail server Exchange Server  mi , Merak Mail Server mı? , Hangi mail serverı kullanıyor.?

Gönderildi : 08/12/2008 23:21

(@muratcan-2)
Üye
Konu başlatıcı

Merhaba Hüseyin Hocam,

Exchange 2003 kullanıyoruz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/12/2008 23:38

(@huseyinbagdadioglu)
Estimable Member

Murat Hocam,

yyy  gönderdiği mailleri xxx kişinin görmesini istiyorsan xxx kişisinin  mailbox storage alıp orda mail arşivi yapmamız gerekiyor.Yapılan mail arşiv sayesinde yyy'nin   bütün giden  ve gelen mailleri xxx kullanıcısına kopya olarak düşecektir.

Kolay Gelsin Hocam.

Gönderildi : 08/12/2008 23:58

(@muratcan-2)
Üye
Konu başlatıcı

Hocam sorun burada başlıyor işte bunu istemiyorlar sadece dışarı giden mailleri istiyorlar [:(]

Gönderildi : 09/12/2008 00:02

(@huseyinbagdadioglu)
Estimable Member

Hocam,

Administrator yetkisine sahipseniz, mailbox storage için yeni bir kullanıcı açın . Ve açılan yeni kullanıcıyı xxx kullanıcısına forward edin. Böylelikle sadece yyy'den gelen mailler xxx kullanıcısının outlookuna düşer. yyy kullanıcısınden gelen mailleri de xxx kullanıcısının outlookundan yyy adında bir klasöre gitmesi için bir kural oluşturduğunuzda yyy kullanıcısının istediğini tam olarak yapmış sayılırsınız diye düşünüyorum.

Gönderildi : 09/12/2008 00:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Huseyin senin söylediğin yöntem ile kullanıcıya gelen maillerde belirlenen bir mailbox'a forward edilmiş olucak.Ancak Murat'ın istediği sadece dışarıya gönderilen maillerin bir yerlerde arşivlenmesi veya bir mailbox'a forward edilmesi.Benim bildiğim kadarıyla Exchange 2003 üzerinde tek yönlü olarak Journal yapamıyoruz.Ya bütün mesajlar(incoming,outgoing) ya da hiç.

Ancak GFI ürün ailesinde bir şeyler bunu yapabiliyor olabilir.Murat veya Exchange 2007 geç....:) istediğini orada yapabilirsin.....:)

Gönderildi : 09/12/2008 01:39

(@muratcan-2)
Üye
Konu başlatıcı

Merhaba Serhad Hocam,

Ben geçmek istiyorumda istemeyenler var [:)] Gfi ürünlerine baktım ama tekrar bakıyım gözden kaçırmış olabilirim.

Teşekkürler ikinizede. Hayırlı bayramlar.

Gönderildi : 09/12/2008 02:05

(@Anonim)

Sanada hayırlı bayramlar.

Gönderildi : 09/12/2008 02:32

(@Anonim)

Selam Murat ;

Journaling maillerinin tutulduğu Pc  duruyo mu eger o duruyo ıse onun uzerındekı outlook ta kural yazarak ıstedıgını yapabılırsın gibime  geliyo.

Teşekkürler.

Merhaba Serhad Hocam,

Ben geçmek istiyorumda istemeyenler var [:)] Gfi ürünlerine baktım ama tekrar bakıyım gözden kaçırmış olabilirim.

Teşekkürler ikinizede. Hayırlı bayramlar.

Gönderildi : 09/12/2008 02:58

(@muratcan-2)
Üye
Konu başlatıcı

Merhaba Cumhur abi,

Denemeleri yapıp dönüş yaparım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/12/2008 13:18

Paylaş: