Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010'da Server 2016 PDC sonrası Outlook Disconnected Sorunu.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
645 Görüntüleme
(@sametozyer)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,
OWA dan ve mobilden bağlanan kullanıcılar sorunsuz e-postalara erişebiliyor. Outlook üzerinden gelen kullanıcılarda Outlook Connection Status Established olduğu halde Disconnected uyarısı alıyoruz, bağlantı sağlanamıyor.
Gelelim uyarıyı ne zaman aldığımıza Ortama tüm FSMO rollerini aktararak Server 2016 Primary DC olarak ekledik. Sonradan gördük ki Server 2016 ile Exchange 2010 arasındaki AD ilişkisi desteklenmiyor.
Exchange Server üzerinde Modify Configuration Domain Controller tarafından Server 2012 ve 2008 DC ler seçerek sorunu çözmeye çalıştık, sonuç alamadık. Sonrasında FSMO rollerini Server 2012 ye çekerek PDC olarak hizmete aldık ve Server 2016 DC yi ortamdan kaldırdık, yine sonuç alamadık.
Schema version 87 yani Server 2016 seviyesinde kalmış görünüyor.
Emin olmamakla beraber aradaki bağlantı sorununun burdan kaynaklanabileceğini düşünüyorum. 
Schema version downgrade gibi bir durum var mı varsa nasıl olur?
Sorun için yanlış bir yol izliyor olabilirim. Sorunun çözümü için kıymetli dostlardan yardım bekliyorum.
Herkese iyi çalışmalar..

Gönderildi : 02/04/2018 15:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Schema versiyonu desteklenmediği için çalışmaması normal, bunu düzeltmek için schema sürüm numarasını elle düşürmeyi deneyebilirsiniz tek şansınız yok, aksi halde ne yazık ki hızlı bir şekilde 2013 veya 2016 kurmanız gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2018 01:43

(@sametozyer)
Active Member
Konu başlatıcı

Eyvallah Hocam, görünen o ki tüm alternatifleri deneyeceğiz. Son çare Exchange sürüm yükseltme işine geçeceğiz. Ayrıca Microsofttan da destek istedim, dönüş bekliyorum. Çözüm bulabilirsek paylaşacağım.
İyi çalışmalar..

Gönderildi : 03/04/2018 13:48

(@sametozyer)
Active Member
Konu başlatıcı

Exchange 2013 SP1 e geçiş yaparak sorunu çözdük.

Gönderildi : 11/04/2018 11:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/04/2018 00:06

Paylaş: