Forum

Exchange 2010 Ü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Üzerinden Kalıcı Mail Silme

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,656 Görüntüleme
(@yasinsimsek)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

yeni üye oldum ilk postum yapılması gereken bir şey var mı bilmiyorum yada kusurum olursa affola..

Geçmişte Sunucumuz Tarafından Gönderilen Bazı Mailleri Tamamen Silmek İstiyorum, Mailbox databaseden Recovery Yapılsa Bile Çıkmayacak Şekilde Yapabilirmiyim?

Teşekkür Ederim

Gönderildi : 02/04/2018 19:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Silinecek olan mailler tüm posta kutularından aranarak mı silinecek?

Database Mailbox recovery olayına gelince sildikten sonra alınan yedekten önceki yedekler yok olursa ortamdan dediğiniz olur 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/04/2018 00:32

(@yasinsimsek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rıza Bey,

tüm mailboxtan değil sadece belirli bir mailboxtan silme işlemi işlemi yapmak istiyorum, ama dediğim gibi recovery ile gelmemesi lazım 🙂

Gönderildi : 03/04/2018 13:02

(@www-rizasahan-com)
_

Hocam kullanıcılarda mail aşağıdaki durumlarda geri gelir.

Belirlenen süre içerisinde silinen maili kullanıcı outllok üzerinden silinen öğeyi kurtar yaparak maili geri alır. Buradaki süre aksi ayar yoksa versiyon farklarına göre 15-30 gün arası oluyor. Bunu Silinen maili kurtar diyip oradan da silebilirsiniz.

Diğer husus yedekleme ile yedek aldıktan sonra mailleri silerseniz ve sistem sorumlusu o yedeği geri dönerse mailler gelir, bu durumu zaten siz yapacağınız için mailleri silme sonrası yedek almanızda yarar var.

Kullanıcılardan mailler power shell ilemi silinecek yoksa posta kutularından outlook veya web üzerinden arama yapılarak mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/04/2018 15:05

(@yasinsimsek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey,

owa üzerinden maili çağırıp sileceğim tek mailbox tan sadece. Silinen maili kurtarıp oradan da silsem kalıcı çözüm olur mu ? yedeğim yok şuan, bu işlemden sonra mevcut db ler üzerinden recovery yapılsa dahi çıkmaz değil mi?

Gönderildi : 03/04/2018 17:04

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Maili bulup siler, geri dönüşüm kutusundan siler ve silinen öğeri kurtarma konsolundanda silerseniz artı o mail kalmayacaktır.

Ancak yedekleme önemli mail sistemini yedeksiz bırakmayın bir felaket anında başınız ağrır.

Outlook kurtarma ekranından silmek için aşağıdaki adımı izlersiniz.

1. Outlook‘ta, e-posta klasör listenize gidin ve Silinmiş Öğeler’e tıklayın.

2. Giriş öğesinin seçili olduğundan emin olun ve Silinmiş Öğeleri Sunucudan Kurtar’a tıklayın.

Silinmiş Öğeler klasörünü seçin ve Öğeleri Sunucudan Kurtar’a tıklayın

3. 3-Bu ekranda maili seçin ve seçili öğeleri temizleyi tıklayın o mail sistemden komple yok olacaktır.

Geri yüklemek için bir öğe seçin ve Tamam’a tıklayın

Gönderildi : 03/04/2018 17:15

(@yasinsimsek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok Teşekkür Ederim

Gönderildi : 03/04/2018 17:46

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 03/04/2018 18:27

Paylaş: