Forum

Exchange upgrade

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange upgrade

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
311 Görüntüleme
(@KadirAyyildiz)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Lokasyonumda Exchange 2010 Standart lisansını kullanıyorum ek olarak Dag yapımız var. Standart lisansı maksimum 4 database oluşturma hakkı verdiği için upgrade etmek istiyorum.

Karar veremediğim husus 2013 enterprise mi yok 2010 enterprise mi upgrade etmemi önerirsiniz.

Gönderildi : 11/12/2015 13:44

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Kadir bey,

Exchange 2016 Enterprise bir sene sonra geçiş yaparsınız ikinci bir masraf çıkmamış olur.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/12/2015 17:55

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Ek olarak acil upgrade etmek zorundaysanız Exhcange 2013 Enterprise ı SA ile alın 2 yıl içinde çıkan güncellemelerden ücretsiz faydalanın.

Gönderildi : 11/12/2015 18:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Bence maliyet analizi yapın. Dag v.s. girince işin içine maliyet çok yükseliyor. Bence ofis 365e bakın derim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/12/2015 23:41

(@KadirAyyildiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kadir bey,

Exchange 2016 Enterprise bir sene sonra geçiş yaparsınız ikinci bir masraf çıkmamış olur.

Saygılarımla.

Elimde hali hazırda 2013 Enterprise lisansı var zaten Recep bey. Bu lisansla 2010 Enterprise da yüklenebiliyormuş. 

Upgrade işlemi için işin ehli olan danışmanlık hizmeti veren firmalar yada şahıslar varmı, bu yönde tavsiyeniz ne olur..

Gönderildi : 15/12/2015 12:42

(@recepyuksel)
Üye

Kadir bey,

Bu tip işlerde hem firme hemde kişi çok önemli, işi yaptırmadan önce işi vereceğiniz kurumdan işi yapacak olan kişinin CV sini isteyiniz, sizde yapacağı işin benzerini yaptığı daha önceki firma referanslarını isteyin ve bu firmalar ile görüşün mutlaka.

İşi yapacak firma niye önemli, işin herhangi bir aşamasında sorun çıktığında sorumluluk üstlenebilecek çıkan problemi en hızlı şekilde çözebilmek için elinden gelen gayreti gösterebilecek kaynağı olan (ek personel, zaman, vs.) sağlam bir firma olması sizin avantajınıza olacaktır.

Saygılarımla.

Gönderildi : 15/12/2015 12:58

(@KadirAyyildiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kadir bey,

Bu tip işlerde hem firme hemde kişi çok önemli, işi yaptırmadan önce işi vereceğiniz kurumdan işi yapacak olan kişinin CV sini isteyiniz, sizde yapacağı işin benzerini yaptığı daha önceki firma referanslarını isteyin ve bu firmalar ile görüşün mutlaka.

İşi yapacak firma niye önemli, işin herhangi bir aşamasında sorun çıktığında sorumluluk üstlenebilecek çıkan problemi en hızlı şekilde çözebilmek için elinden gelen gayreti gösterebilecek kaynağı olan (ek personel, zaman, vs.) sağlam bir firma olması sizin avantajınıza olacaktır.

Saygılarımla.

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim.

Forum icerisinde onerebileceginiz biri var mi peki

Gönderildi : 16/12/2015 03:16

(@recepyuksel)
Üye

ITSTACK

Gönderildi : 16/12/2015 15:20

(@recepyuksel)
Üye

Son cevabimi söyle genisleteyim;

Istanbul : ITSTACK
Ankara : Digitek (4S)

Saygilarimla.

Gönderildi : 19/12/2015 02:09

Paylaş: