Forum

Exchange Server Sun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server Sunucu Değişikliği

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@BerkayNalbant)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Sistemimde kullanmış olduğum windows server 2008 ve exchange server 2010 yapısını farklı bir domain yapısı kurarak sunucu değişikliği yapacağım.

Yeni kurulacak sistemde windows server 2012 ve exchange server 2013 yapısını kullanacağım .

Exchange Server üzerinde data kaybını önlemek için verebileceğiniz tavsiye var mı?

NOT:Taşıma işlemi tamamlanana kadar exchange 2010 yapısı kesilmeyecektir.

Teşekkürler,

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/03/2015 16:15

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Aynı forest' da farklı bir domain mi yoksa tamamen farklı bir forest'da yeni bir domain mi? Taşımayı nasıl planlıyorsunuz?

Eğer aynı forest' da yeni bir domain ise yeni domainde kuracağınız Exchange Server 2013, Exchange Server 2010 tarafından tanınacaktır ve yönetim konsolundan mailboxları kolayca taşıyabilirsiniz.

Eğer yeni bir forest' da yeni bir domain ise aşağıdaki linkden bakarak adım adım iki Forest arasında Trust kurup mailbox taşıması yapabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2013/05/05/exchange-server-cross-forest-migration-forestlar-arasi-mailbox-tasima.aspx 

Kullanıcı sayınız kaç? Eğer kullanıcı sayısı az ise PST export import da kolay bir seçenek olacaktır.

Gönderildi : 26/03/2015 18:30

(@BerkayNalbant)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Farklı forestler arasında transfer işlemi gerçekleştireceğim ama kesinti süresini azaltman için en uygun olan yönemi kullanmak istiyorum.

Kullanıcı sayım 100'dür.

Gönderildi : 27/03/2015 13:03

Paylaş: