Forum

MSExchange ActiveSy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] MSExchange ActiveSync Event ID 1040

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,512 Görüntüleme
(@ismailtirpan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Son zamanlarda Srv 2008 R2 üzerindeki Exchange 2010 Sp3 de aşağıdaki gibi MSExchange ActiveSync Evetnt ID 1040 uyarısı almaktayız. Çözüm için bir hayli araştırma yaptım lakin çözümleyemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. 

The average of the most recent heartbeat intervals [524] for request [Ping] used by clients is less than or equal to [540].

Make sure that your firewall configuration is set to work correctly with Exchange ActiveSync and direct push technology. Specifically, make sure that your firewall is configured so that requests to Exchange ActiveSync do not expire before they have the opportunity to be processed.

web.congif dosyası içerisinde MinHeartbeatInterval ve MaxHeartbeatInterval değerlerini 0 yapıp test ettim lakin gelmeye devam etmesi ile birlikte bu değerlerin düşük olduğunu belirten farklı bir uyarı almaya başladım. Dğerleri tekrar eski haline getirdim. Firewall ile ilgli bazı şeyler okudum lakin TMG kullanmıyoruz. Sophos UTM kullanıyoruz.

Şimdiden teşekür eder iyi günler dilerim. 

Gönderildi : 26/03/2015 15:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Bu makale size yardımcı olacaktır;

https://www.hakanuzuner.com/msexchange-activesync-event-id-1040/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/01/2022 13:27

Paylaş: