Forum

Exchange Mail sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Mail sorunu

21 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
865 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Bahsettıgım konu isp yı devreden cıkartıp mx kayıtlarınızı kendı ip nize  yonlendırerek ve Ptr kaydınızı olusturarak mail hostıng ınızı dırek local dekı exc sunucunuzdan yapmanız. (ancak butun mailler  dırek sunucunuza gelecegı ıcın vırus koruma ve  guvenlıge ciddi anlamda ozen gostermenız  gerekecektır.) ve uzak subelerınızde  eger arada karasal bır  hat  var ıse  outlookları dırek mapi client  olarak kurabılırsınız veya arada karasal bır  hat yok ıse de  uzaktakı kullanıcıları pop3 client  olarak merkezdekı exc sunucusunu  kullanmalarını saglayabılırsınız  veya Rpc over Https  olarak  da  baglayabılırsınızkı cok daha  kullanıslıdır Pop3 client a  nazaran ve bahsettıgım butun yapılandırmaları yapabılmenız ıcın gereklı butun dokumanlar  ıse  sıtedekı exchange  makalelerınde  mevcut.

Teşekkürler.

Bu yazdığını düşünmedim biraz açıklaman mümkün mü peki?

Gönderildi : 28/07/2008 19:59

(@BugraYuzbasioglu)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tekrar Merhaba;

gec cevap yazdığım için kusura bakam evlilik hazırlıkları ile uğraşıyorum bir yandan. Isp yi su aşamada devreden cıkramak bir risk benim için çünkü sağlıklı çalışan bir internet hattımız mevcut değil.Bu düşündüklerimi yeni kurulan fabrikamızda yapabileceğim sanırım. Oraya metro ethernet kurulacak bunu o dönem gerçekleştirmek en mantıklısı sanırım tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 01/08/2008 19:49

Sayfa 2 / 2
Paylaş: