Forum

Exchange 2003 icin ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 icin anti spam antivirus

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
464 Görüntüleme
(@sacit)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Exchange 2003 de antispam olarak Brightmail ve mailli viruslere karsı da symantec mail security kullanıyoruz. Fakat her ikisinin de suresi gecti. Acaba antijen e mi gecsem diye dusunuyorum. Mesela antijen yuklesem hem spamlere hem de viruslere karsı gelebilirmiyim sizce?

Ne tavsiye edersiniz acaba

Gönderildi : 22/07/2008 21:29

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba ;
antijen dışında size tavsiyem box antispam ve antivirus korumalarıdır.
fortimail yada ironmail kullanabilirsiniz
quarantina,release mesaj,archive özellikleri bulunmakta
selamlar

Gönderildi : 22/07/2008 23:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,

sisteminizde bulunan  iki sistemin lisanslarını yenilemeyi neden düşünmüyorsunuz ?

Gönderildi : 23/07/2008 00:10

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Eskı calıstıgım şirkette  postini isi  sanırım google  nın satın  aldıgı  mail koruma sistemı  ıle  ılgılı bır  gorusme  gerceklestırmıstık  reklam olur  dıye buradan dırek fırma  adı  belırtmıyorum ama  bana  artıları cok geldı ozetle  mx  kayıtlarını  google  nın  sunucularına  aktarılıyor  maiiller   dırek  google  sunucularına  gıdıyor orada  suzulup  temızlenıp arındırılıp sızın  sunucunuza  aktarılıyor lısanslama  bedelı   olarak brıghtmail  ın yarısına tekavul etmekte  ve  aynı  zamanda firewall ınızda 25 portunu  0.0.0.0 a degılde  sadece  google  nın belırlı  bır  kac ip sine  actıgınız  ıcın IDS derdınız de  olmuyor 🙂 Araştırmanızı  onerıyorum  şahsen

Teşekkürler.

Merhabalar

Exchange 2003 de antispam olarak Brightmail ve mailli viruslere karsı da symantec mail security kullanıyoruz. Fakat her ikisinin de suresi gecti. Acaba antijen e mi gecsem diye dusunuyorum. Mesela antijen yuklesem hem spamlere hem de viruslere karsı gelebilirmiyim sizce?

Gönderildi : 23/07/2008 06:01

(@distorsion)
Gönderiler: 4
Active Member

Kesinlikle hızlı ve mükemmel bir filtre

Gönderildi : 26/07/2008 02:20

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Eskı calıstıgım şirkette  postini isi  sanırım google  nın satın  aldıgı  mail koruma sistemı  ıle  ılgılı bır  gorusme  gerceklestırmıstık  reklam olur  dıye buradan dırek fırma  adı  belırtmıyorum ama  bana  artıları cok geldı ozetle  mx  kayıtlarını  google  nın  sunucularına  aktarılıyor  maiiller   dırek  google  sunucularına  gıdıyor orada  suzulup  temızlenıp arındırılıp sızın  sunucunuza  aktarılıyor lısanslama  bedelı   olarak brıghtmail  ın yarısına tekavul etmekte  ve  aynı  zamanda firewall ınızda 25 portunu  0.0.0.0 a degılde  sadece  google  nın belırlı  bır  kac ip sine  actıgınız  ıcın IDS derdınız de  olmuyor 🙂 Araştırmanızı  onerıyorum  şahsen

Teşekkürler.

Merhaba bu tarz çözümler için isim vermekten kaçınmanızı gerek yok !!!

Merhabalar

Gönderildi : 26/07/2008 03:08

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Eser ne oldugunu anlayamadım ama eger sacit bey isim vermekten kacınmanıza gerek yok demek istemiş ise http://www.globalit.com.tr/

yukarıdakı link ile irtibata gecebılırler , sanırım Türkiyede yetkili  firma sadece orası.

Teşekkürler.

Merhaba ;

Teşekkürler.

Merhaba bu tarz çözümler için isim vermekten kaçınmanızı gerek yok !!!

Merhabalar

Gönderildi : 26/07/2008 05:17

Paylaş: