Forum

Exchange connection...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange connection control ayarı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
350 Görüntüleme
(@ridvan)
Gönderiler: 55
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Exchange 2003 kulanıyorum.

Yanlıs bir ayar yapmak istemiyorum.

SMTP virtual server özelliklerinde Access tabında Connection control denilen yerdeki ayarlarla, diğer SMTP serverlarla benim SMTP virtual serverımın iletişimi için kısıtlamalar mı ayarlanıyor, burada yapılan ayarlarla mail serverımla SMTP kullanarak iletişime gecen client larımda kısıtlanırmı ?

Bir de buradaki ayar benimle iletişime gecmek isteyenleri mi kısıtlar, yani inbound mudur? Yoksa kendi smtp serverımı da baska SMTP lerle iletişim kurmaya kısıtlamıs olur muyum yani outbound kısıtlama da var mı, çift yönlümü dür?

Gönderildi : 06/07/2008 20:01

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

evet belli domainlerin yahut belli domainlere mail atılmaması alınmaması kontrol yeridir.

Gönderildi : 06/07/2008 22:07

(@ridvan)
Gönderiler: 55
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam tesekkur ederim kısa surede cavap geldi:-)

Yani buradaki ayar cok ince ve dusunulmesi gereken bir ayar olmalı

Dogru anladıysam  hem bize gelen  hem de bizden cıkam Smtp isteklerinin kesintiye uygraması sozkonusu olabilir.Aynı zamanda server uzerinden smtp ile mail atmaya calısan clientlarımızın da iletisimi kesintiye ugrayabilir, dogru mu anlamısım hocam?

Bir de Exchange şirket içinde olsa ve aynı Lan daki client smtp ile mail gondermeye calıssa ve connection control ayarından client ın Landaki IP sini yazsak o bile kısıtlanır mı?

Gönderildi : 06/07/2008 22:17

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Tabiki, önemlidir. Evet örneğin bir kullanıcı şu domaine mail atamasın derseniz, ordan halledebilirsiniz.

Gönderildi : 06/07/2008 22:23

Paylaş: