Forum

Outlook Eşitleme So...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Eşitleme Sorunları Hk.

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
785 Görüntüleme
(@ErdincCOSKUN)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese merhaba;

Sistemimde exchange server kullanmaktayım.Bir makinada eşitleme sorunları başlıklı klasör bulunmakta ve yapılan her gönder/al işlemınde eşitleme sorunu olarak bir mail düşmekte.Bu klasörü nasıl kaldırabilirim.Şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 05/03/2008 14:43

(@UgurSALMASUR)
Gönderiler: 163
Estimable Member

aslında  sorunun eşitleme işleminin gerçekleşmemesi değilmi?Mail gönderip alabiliyormusun?

Gönderildi : 05/03/2008 14:46

(@ErdincCOSKUN)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet mail alımı yada gönderiminde her hangi bir sorun yok ama sadece rahatsız edici bir görünüm.

Gönderildi : 05/03/2008 14:47

(@ErdincCOSKUN)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunumu çözdüm yinede teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/03/2008 15:02

(@cevatyildiz)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Nasıl çözdünüz ? Çözümlenen problemlere bir de cevap yazsanız çok iyi olur Biz de yararlanırız

Gönderildi : 06/08/2008 14:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Nasıl çözdünüz ? Çözümlenen problemlere bir de cevap yazsanız çok iyi olur Biz de yararlanırız

Evet 

çözülen sorunları paylaşırsanız eğer diğer üyelerimize referans olacaktır

iyi çalışmalar

Gönderildi : 06/08/2008 15:00

(@HakkiDogan)
Gönderiler: 69
Estimable Member

sorunun çözümünü ben size ileteyim..eğer diğer arkadaşlardan hala bu sıkıntı ile karşılaşan var ise

outlook pencersinde tools/options/mail setup/send&receive tabında send/receive groups sekmesi açılacaktır sağtaraftaki edit ile açılan yeni sekmede download offline address book kutucuk içindeki işareti kaldırdıktan sonra birdaha sen/receive yaptığınızda hata mesajı almyacaksınız bu arada eğer offline address book gerekli ise oluşturduğunuz offline mail adreslerini echange üzerine csvde komutu ile import edebilirsiniz bu şekilde de eşitleme sorununu gidermiş olacaksınız ama şuna dikkat edelim csvde komutunu kullanırken dikkat edelim....

selamlar kolay gelsin

Gönderildi : 13/09/2008 17:34

(@EnverMUTLU)
Active Member

Aynı sorunla bende karşılaştım.2 gün oldu araştırıyorum ama pek bir şey bulamadım daha doğrusu bulduklarım pek işe yaramadı.

Mail hesabını bir kaç kez kaldırıp yeniden ekledim.Owa dan bakıyorum gelenler kutusundaki mailler yok  garip bir durum. Kullanıcıda tam olarak neyin nerede olduğunu bilmiyor tabi bana da anlatamadı.

Bu sabah sorunu çözdüm. Nasıl olduğunu bende anlamadım o yüzden yaptıklarımı anlatayım.

Öncelikle hesabı kaldırdım.Arşiv de ki pst leri de kaldırdım. outlook da hiç bir şey kalmadı. Hesabı ekledim,arişiv olarak kullandığı pst leride ekledim birkaç taneydi bunları tek pst ye attım. Öylesine bi  kontrol edeyim dedim:) oda ne sorun kalmamış outlook eskisi gibi normal çalışıyor.

Şu anda kullanıcım izine çıkmış geldiğinde kontrol ettireceğim kayıp mail yoksa sorun yok demektir.

umarım birilerine yardımcı olabilmişimdir.

Gönderildi : 25/04/2012 13:29

Paylaş: