Forum

Exchange 2010 sp1 i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 sp1 ikinci mail adres ile eposta gonderme

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Exchange 2010 sp1 kullanıyorum. Policy kullanarak  ikinci mail adreslerini oluşturdum. Artık her kullanıcının 2 mail adresi var. Ama outlook tan ikinci mail adresini kullanarak nasıl mail gondereceğimi bulamadım.   Outlook ta YeniEposta ya tıklıyorum. Seçeneklerden Alanları gösterden Kimden kısmına tıklıyorum ama yinde 1 tane mail adresi görünüyor. Sadece default email adresi ile gönderebiliyorum. İkinci mail adresi ile nasıl mail atabilirim. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/05/2011 02:07

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Mail göndermek istediğiniz adres için bir mailbox olması şart. ikinci e-mail adresi ile sadece mail alınabilir, mail yollamak için mailbox oluşturulması lazım.

Gönderildi : 04/05/2011 12:27

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

İkinci mailbox ı nasıl oluşturacağım. Aynı isimli kullanıcı açamıyorum.

Gönderildi : 04/05/2011 18:53

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

aynı isimle açabilirsiniz ancak alias farklı olmalıdır.

Gönderildi : 04/05/2011 18:59

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Atladığım bir yer var sanırım. [email protected] isimli kullanıcım var. ikinci mail adresi oluşturdum policy ile. onun adıda [email protected] Şu şekilde mailbox oluşturmaya çalışıyorum doğrumu.    Recipient Configuration>Mailbox> New mailbox> User Mailbox>New User> bundan sonraki adımda user logon name kısmına deneme yazıyorum sonraki adımda alias kısmına deneme11 yazıyorum >archive settings dont create an archive> sonra new butonuna tıklıyorum. Verdiği hata da sunu yazıyor.

Error:

The value [email protected] of property "UserPrincipalName" is used by another recipient object "x.local/OU/../.." Please specify a unique value.

Gönderildi : 04/05/2011 19:39

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

upn ide silin. logon name olarak gözüken kısmı da deneme11 yapın.

Gönderildi : 04/05/2011 19:52

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Upn silinmiyor maalesef. Logon name i deneme11 yaparsam alias da deneme11 yaptığımı soylemiştim yeni mailbox oluştu. Peki [email protected] a nasıl birleştireceğimi anlamadım.

Gönderildi : 04/05/2011 20:28

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Birleştirme diye birşey yok. 2. oluşturduğunuz mailbox'a sağ click --> full access'a tıklayın ve 1. mailbox ı yazarak izin verin. Ardından yine sağ click -> Manage send-as permission'a tıklayarak 2.mailbox ı ekleyin.

sonra 1.mailbox'a ait outlook'da 2.mailbox'ı ekleyin. Mail göndermek istediğinizde from dan 2.mailbox ı seçerek gönderebilir duruma gelirsiniz. Gelen mailleride yine 1.mailbox a ait outlook da alt tarafta göreceksiniz.

Gönderildi : 04/05/2011 21:27

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim sorun çözüldü. Net te bu sorumla ilgili makale bulamadım pek üstünde durulmamış sanırım.

We are the children of Ottoman EMPIRE
They Conquered all of the world
Now it is time to conquer again...

Buda güzelmiş

Gönderildi : 05/05/2011 21:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba buğra hocam

1) 400 tane kullanıcı varsa hepsi için teker teker maişlboxmı yapacağız.

2) müsait vaktinizde  aşşağıdaki işlemi şekille açıklarmısınız.

irleştirme diye birşey yok. 2. oluşturduğunuz mailbox'a sağ click --> full access'a tıklayın ve 1. mailbox ı yazarak izin verin. Ardından yine sağ click -> Manage send-as permission'a tıklayarak 2.mailbox ı ekleyin.

sonra 1.mailbox'a ait outlook'da 2.mailbox'ı ekleyin. Mail göndermek istediğinizde from dan 2.mailbox ı seçerek gönderebilir duruma gelirsiniz. Gelen mailleride yine 1.mailbox a ait outlook da alt tarafta göreceksiniz.  

Gönderildi : 08/05/2011 04:41

Paylaş: