Forum

Owa ya lokalden eri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Owa ya lokalden erişim sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@Soner_Koca)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar DC ve Exchange 2007 kurulu bir sistemiz vardı fakat biz Server 2010 dag sistemi kurarak mailboxları bu daglara taşıdık, owayı da Dag sistemi üzerine taşıdık . Dışarıdan internetten owaya bağlanıldığında Owa 2010 açılmaktadır istediğimiz gibi yani, fakat lokalden owaya bağlandığımızda DC üzerinde bulunan owa 2007 açılıyor vakat kullanılamaz durumda.Lokalde yönlendirme yapmakmı gerekiyor. Ayrıca BES server ve Bis olarak yapılanırılan  Blackberyler dış internetten bağlandıkları halde mail alamıyorlar.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 04/05/2011 00:06

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Öncelikle Owayı da DAG sistemi üzerine taşıdık derken neyi kastettiniz?Mailbox sunucu üzerine mi CAS rolünü kurdunuz?Lokalden Owaya isimden erişmek için DNS de mail uzantınız için Forward Lookup zone oluşturup içine de Host A kaydı girmeniz gerekiyor,

Gönderildi : 04/05/2011 00:32

(@Soner_Koca)
Estimable Member
Konu başlatıcı

CAS rolü daha önceden exc 2007 üzerindeydi firewalden https isteklerini Dag1 sunucusu üzerine yönlendirdik.Lokalden owaya isimden erişiyoruz fakat exchange 2007 üzerindeki owa açılıyor. bizim istediğimiz Dag larda kurulu olan exchange 2010 owa nın açılması

Gönderildi : 04/05/2011 01:14

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

DNS deki Owa kaydınızın ip adresini yeni kurduğunuz CAS rolune sahip sunucunun ipsi olarak değiştirdinizmi?

Gönderildi : 04/05/2011 01:22

(@Soner_Koca)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekürler. Peki Telefonlardan nokiada mail for exchange programını ayrıca blackberry bis ayarını kullanıyorum . Mailleri almak için telefondan senkrınize ediyorum. Senkronize edildi diyor fakat mailler telefona düşmüyor bu konuda yardımcı olabilimisiniz.

Gönderildi : 04/05/2011 01:52

Paylaş: