Forum

iphone exchange p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iphone exchange problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
321 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

herkese merhaba.benim iphone ile exchange bağlantısını  direk olarak yapamama gibi bir problemim var şirketimde.imapdan bağlantıda bir sorunum  yok ama iş iphone'un  exchange ile direk bağlantısına  geldiğinde  başka problemler ile karşılaşıyorum.

default website bağlantım ssl portundan çalışıyor.iphone u kurdugumda   ssl sertifikası istemeden  bağlantıyıda sağlıyorum  ki ssl bağlanmak istiyormusunuz  diye sorması gerekir  sormuyor  neyse kurulumu  bitiriyorum sorunsuz  fakat mail kontrolüne geldiğimde sunucuya bağlanamıyor uyarısı alıyorum  ama dediğim gibi iphonun bilinen ldap tan çalışan sistemine göre kurulumumu yapıyorum ve hata almıyorum.ss li olan bir websiteye bağlanmaya çalışırken bana ssl istiyormusun diye sorması gerekmezmiydi?bilinen bütün ssl ve ldap imap portları açık ve external zonedan bütün clientlar  browserlardan  ssl bağlanıyor ancak.

bu problemin çözümüne yönelik gercekten bilgi sahibi arkadaşların  yardımını istiyorum.

sistemim exchange 2003 server 2003 üzerinde

iphone modeli 3 sürümü

saygılar. 

Gönderildi : 03/05/2011 13:29

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

https://www.testexchangeconnectivity.com üzerinden test yapabilirmisiniz.

Gönderildi : 04/05/2011 15:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

actice sync testini geçemedim.bende zaten active sync kurulu değil.kurmadım hiç bir zaman zaten.normal basic autenticationdan bağlıydı bir senedir.1 hafta önce makinaya restart atiym dedim zira ağırlaşmıştı  ondan sonra  iphone bağlantısı koptu.aklıma gelen her kontrolü yaptım ma sonuç şu an sıfır.iphone email hesabı eklemealanında benden ssl baglantı sertifika istemediği için bağlantı kursada sunucuya ulaşamıyorum.iis tarafnda  oma ve owa system manegrda başka ayar hakkında  bilgi sahibi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Gönderildi : 04/05/2011 17:06

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Paylaş: