Web acces Outlook v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web acces Outlook ve Office Outlook  

RSS
miracatmis
(@miracatmis)
Üye

Daha önce Outlook web acces kullanıyorduk  şimdi Office Outlook 2007 kurulumu yaptık fakat mailler hem web acceste hem office Outlookta kalmasını nasıl sağlarım Exchange mod ile kurunca sunucuda yedeğini bırak seçeneğini göremedim bu işlemi mail sunucu üzerindemi yapmak gerekli.

Alıntı
Gönderildi : 22/12/2010 15:45
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

Outlook standar exchange kurulumu ile bağlandığı zaman zaten mailler sunucu üzerinde tutulur , ancak siz maillleri local pst ye alıryorsanız bunu yapamazsınız.

Yani bu işin doğrusu mailler mailbox üzerinde duracak ve outlook ise cache mode yardımı ile bir kopyasını lokal' e indirebilecek. Ama siz hedef olarak pst seçerseniz bu durumda owa dan o mailleri göremezsiniz, çünkü bu mailler artık sadece outlook un erişebileceği bir dizin olan local da tutuluyordur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/12/2010 16:16
miracatmis
(@miracatmis)
Üye

Cevap için Teşekkürler Hakan Hocam Outlook ben cache moddamı kurmalıyım ilk defa duyuyorum  bunu nasıl yapabilirim ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2010 20:08
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba kullanıcıya hesap eklerken exchange hesabını eklem sırasında kırmızı alanı işaretlerseniz mailler serverde tutulurken aynı zamanda kullanıcıda bir kopyası tutulur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2010 22:34
miracatmis
(@miracatmis)
Üye

Teşekkürler Rıza Bey

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/12/2010 17:18
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ben teşekkür ederim.