Forum

Web acces Outlook v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web acces Outlook ve Office Outlook

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Daha önce Outlook web acces kullanıyorduk  şimdi Office Outlook 2007 kurulumu yaptık fakat mailler hem web acceste hem office Outlookta kalmasını nasıl sağlarım Exchange mod ile kurunca sunucuda yedeğini bırak seçeneğini göremedim bu işlemi mail sunucu üzerindemi yapmak gerekli.

Gönderildi : 22/12/2010 16:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Outlook standar exchange kurulumu ile bağlandığı zaman zaten mailler sunucu üzerinde tutulur , ancak siz maillleri local pst ye alıryorsanız bunu yapamazsınız.

Yani bu işin doğrusu mailler mailbox üzerinde duracak ve outlook ise cache mode yardımı ile bir kopyasını lokal' e indirebilecek. Ama siz hedef olarak pst seçerseniz bu durumda owa dan o mailleri göremezsiniz, çünkü bu mailler artık sadece outlook un erişebileceği bir dizin olan local da tutuluyordur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/12/2010 17:16

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Cevap için Teşekkürler Hakan Hocam Outlook ben cache moddamı kurmalıyım ilk defa duyuyorum  bunu nasıl yapabilirim ?

Gönderildi : 23/12/2010 21:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba kullanıcıya hesap eklerken exchange hesabını eklem sırasında kırmızı alanı işaretlerseniz mailler serverde tutulurken aynı zamanda kullanıcıda bir kopyası tutulur.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/12/2010 23:34

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Rıza Bey

Gönderildi : 24/12/2010 18:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben teşekkür ederim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/12/2010 18:20

Paylaş: