Forum

Exchange 2010 Manag...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Managament konsola erişilemiyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye
Konu başlatıcı

Merhabalar Arkadaşlar

Sirket içerisindeki mail server yapımızı Exchange 2010'a taşıdık hatta bu surecte yardımları için

Mumin ÇİÇEK isimli arkadaşımıza çok teşekkür ederim. 

Kurulum sonrasında imap bağlantıları ile ilgili olarak yaşadığımız sorunları (klasör eşitlemelerinde sorun yaşanıyordu) aşmak için okuduğumuz bir dökümana uyarak , exchange serverin türkçe olan bölgesele ayarlarını ingilizceye cevirip restart ettim . makina açıldığında exchange management konsola veya exchange powershelle erisemez oldum . Tekrar bolgesel ayarları eski haline getirmemde bir ise yaramadı ,mail alıp vermede sorun yok ama arayuz gelmiyor. hali ile yeni kullanıcı acamıyorum. windows backup ile backup alıp baska bir makinaya exchange 2010 kurup restore etsem kutarma sansım olabilirmi acaba , yada farkli onerilere acıgım , exchange konusunda henuz tatmin edici bilgi sahibi olmadigimdan , bu sitedeki dokumanların bir kısmını okumaya basladım  cevaplar ve oneriler için simdiden tesekkurler

açmaya çalıştığımda aşağıdaki ekrandaki gibi bir hata alıyorum

Gönderildi : 25/11/2010 12:21

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

DC ler ve Exchange lerin saat leri aynı mı? Kontrol edelim.

Gönderildi : 25/11/2010 12:33

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

evet saatler ve tarih ayni

bu arada http://exchangeserver/ecp seklinde girilebiliyor 

sanal makina uzerinde idi exchange , her ihtimale karsi sanal makinanin onu uzerinde bulunduran makina ile zaman esitlemesinide kapattim

Gönderildi : 25/11/2010 13:29

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

features'den WinRM yi kaldirip retart ettikten sonra yeniden acildiginda tekrar kurup

power shell icinden winrm quickconfig deyince exchange management konsol erisebilir hale geldim 

Gönderildi : 25/11/2010 15:57

Paylaş: