Forum

MSExchangeMailboxRe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MSExchangeMailboxReplication sürekli restart oluyor

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
579 Görüntüleme
(@DenizERASLAN)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2003 2010 geçişi yaptım 140 mailbox taşıdıktan sonra MSExchangeMailboxReplication servisi sürekli restart olmaya başladı. Aldığım hata aşağıdadır. Yardımlarınızı rica ederim.

Event:4999 MSExchange Common

Watson report about to be sent for process id: 6792, with parameters: E12, c-RTL-AMD64, 14.01.0218.015, MSExchangeMailboxReplication, M.Exchange.MailboxReplicationService, M.E.M.MoveBaseJob.Initialize, System.NullReferenceException, 8ca9, 14.01.0218.015.

ErrorReportingEnabled: True

Gönderildi : 11/09/2010 04:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Deniz abi merhaba,

Buradaki KByi incelermisin. Almış olduğun hatanın fixini anlatıyor. İyi bayramlar. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/09/2010 04:25

(@DenizERASLAN)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğurcum,

bu benim hata ile ilgili değil. Database de bir sıkıntı yok. MSExchangeMailboxReplication servisi 10-15 sn restart oluyor, buda mailbox taşımama engel

tşkler, iyi bayramlar

Gönderildi : 11/09/2010 04:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

4999 genel bir hata kodu olup  M.E.M.MoveBaseJob.Initialize detayını hiç görmedim şu ana kadar , çok ilginç bir durum ki google da görmemiş . Yani yaşadığınız sorun muhtemel size özel bir durum. Bu nedenle yapınız ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum. Kullandığınız AV veya anti spam ürünlerini kontrol etmenizi öneririm , ayrıca en son yüklediğiniz SP i rollup veya yama varsa bunlarıda kaldırıp deneyebilirsiniz servisi çalıştırmayı.

Bir diğer nokta ise bir servis sürekli kendi kendine restart olmaz , siz sorun olması halinde kurtarma eylemi olarak servis restart veya makine reset bilgisi verebilirsiniz , bence bunu kaldırın crash olsun ve event dan neyin crash olduğuna bakın

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2010 04:15

(@eftal)
Gönderiler: 3
Active Member

Hocam merhaba, Bu sorunu cozebilmismiydiniz? ayni sorunu bende yasiyorum.

kolay gelsin.

Gönderildi : 18/04/2011 02:17

(@BarisARSLAN)
Gönderiler: 2
New Member

Merhabalar Deniz Bey,

Problemi hala yaşıyormusunuz ? Sanırım problem Queue de bekleyen bir move-request işleminden kaynaklanıyor. Rica etsem databaseleri teker teker dismount ederek MRS servisinin ayağa kalkıp kalkmadığını kontrol edebilirmisiniz ? Bu bize hangi Database de problem olduğunu gösterecek.

Saygılar.

Gönderildi : 25/04/2011 12:25

(@BarisARSLAN)
Gönderiler: 2
New Member

Merhabalar Eftal bey,

Problemi hala yaşıyormusunuz ? Sanırım problem Queue de bekleyen bir move-request işleminden kaynaklanıyor. Rica etsem Databaseleri teker teler dismount ederek MRS servisinin ayağa kalkıp kalkmadığını kontrol edebilirmisiniz ? Bu bize hangi Database de problem olduğunu gösterecek.

Saygılar.

Gönderildi : 25/04/2011 12:29

Paylaş: