Forum

Exchange 2010 Owa y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Owa ya giris problemi

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@OnurKAYNAR)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar deneme amaclı R2 uzerine excahange 2010 kurdum kurulum yapmadan once R2 updatelerini kurulum sonrasında da Exchange 2010 roolupını yaptım.Owa için certifakayı kendisinin uretmis oldugu ilk sertifikayı kullandım.Sorunum su otomatil olusturulmus olan admin kullanıcısının mail adresi sonradan olusturulmus hesaplar da dahil olmak uzere owa uzerinden mail hesabına ulasamıyorum surekli kullanıcı adı ve sifre hatası veriyor.Kullanının exchange uzerindeki hesabından ayarlarına bakınca owa için enable oldugu goruluyor.Sorun ne olabilir birde arayuz bende beyaz cıkıyor 2010da skin falan mı eklendi ( makalelerde surekli eski arayuz var) yoksa ordada bir problem varmı.Şimdiden tskler

Owa 2010 

Gönderildi : 11/09/2010 02:57

(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member

Merhabalar

IIS Uzerindeki gerekli bileşenleri  tam olarak yuklediginizi tekrar kontrol ederimisiniz

Web Server (IIS) altında

·  Application Development - ASP.NET

·  Security - Basic, Windows ve Digest Authentication

·  Performance - Dynamic Content Compression
Management Tools altında ise,

·  IIS 6 Management Compatibility - IIS 6 Metabase

Kolay gelsin

Gönderildi : 11/09/2010 03:54

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

öncelikle OWA nın görüntüsü normaldir, Exchange 2010 da tema değiştirildi.

OWA ya giriş için domainismi\administrator altada şifre yazarak girmeyi denerseniz başarılı olacaksınız. Sanıyorum domain ismi yazmadan girmeye çalışıyorsunuz.

Bunu değiştirmek için Exchange management console -> org conf --> client access --> owa özelliklerinden domain only seçmeniz yeterlidir.

Gönderildi : 11/09/2010 03:56

(@OnurKAYNAR)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tskler Security kısmında sadece windows u secmistim digerlerinide ekledim birde dynamic content compression u ekledikten sonra giris yapabildim.Sagolun gecenin bu saatinde cevap yazdıgınız için

Bugra bey sizede tsk ederim ilginizden ama zaten beni sinir ettigi için karıstırırken bulup degistirmistim. 🙂

SAYGILARLA

Gönderildi : 11/09/2010 04:10

(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member

Rica ederim

saygılar

Gönderildi : 11/09/2010 04:22

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Kurulum sırasında bunun ilgili bir uyarı veriyor olması lazımdı Exchange'in. Sanırım kurarken burayı atladınız?

Gönderildi : 11/09/2010 13:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Exchange 2007 kurarken Sefer beyin yazmış olduğu servislerden dolayı kurulum gerçekleşmiyor. Anlamadığım nokta sadece .net povershell kurulumunu denetliyor setupı tıkkladığımızda neden bu servisleride kontrol etmiyor.

Gönderildi : 14/01/2011 14:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Kullanıcı accountunda log on to:  kullanıcı pc belirtilmiş olmasın

Gönderildi : 18/12/2011 03:15

(@bariskose)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Tskler Security kısmında sadece windows u secmistim digerlerinide ekledim birde dynamic content compression u ekledikten sonra giris yapabildim.Sagolun gecenin bu saatinde cevap yazdıgınız için

Bugra bey sizede tsk ederim ilginizden ama zaten beni sinir ettigi için karıstırırken bulup degistirmistim. 🙂

SAYGILARLA

Merhaba,

benden owadan giriş yapabiliyordum ancak daha sonra yeni kullanıcılar ekledim şimdi giriş yapamıyorum kullanıcı adı şifre hatası veriyor nasıl çözdün sorunu..

not : exchange konusunda pek iyi değilim açarak söylerseniz sevinirim... 

Gönderildi : 12/08/2013 17:18

Paylaş: