Forum

Sadece bir kullanıc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sadece bir kullanıcıya SPAM gelmesi sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
295 Görüntüleme
(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sadece bir kullanıcıma 2 dakikada 1 SPAM geliyor. Bilgisayarı kapalı olsa bile ve Terminal Server üzerinde de değil.

Nereden gönderildiğini bulabilir miyim ve nasıl engelleyebilirim ?

Exchange 2003 SMTP'im var. 

Gönderildi : 01/06/2010 15:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Sürekli gelen aynı mail mi?Mailin özelliklerine baktığınız zaman nereden gelmiş olarak gözüküyor?Antispam varmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/06/2010 15:39

(@BulentUcar)
Prominent Member
Konu başlatıcı

AntiSPAM yok bende. Hep farklı adreslerden gelmiş görünüyor. Sistem relaye kapalı. Kendi kendimize mail atmış görünüyoruz zaten, içeride virus vardı belki; bir şey de bulamıyor Kaspersky...

Gönderildi : 01/06/2010 15:56

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Exchange için kullanılan antivirüs programının for exchange türü olmasına dikkat ediniz. Sadece bir kullanıcıda bu problem olması o mailin farklı istelere vb yerlere üyelik için kullanılmış fikrini getiriyor akla. Kontrol edermsiniz, kullanıcıdan bilgiler alınız bu konuda.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 02/06/2010 18:39

(@BulentUcar)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sorunu şöyle çözdüm, O kullanıcıya halen mail geliyor; fakat artık sistem reject ediyor. Önceleri edemiyordu. Çünkü UceContentfilter xml dosyasında problem varmış. Bunu değiştirdim ve tekrar IMF çalışmaya başladı. Ek olarak bir kaç tane daha RBL ekledim ve hiç SPAM gelmiyor artık 🙂 Dünden beri sisteme 1 tane bile gelmedi, oldukça başarılı.

Gönderildi : 03/06/2010 17:26

Paylaş: