Forum

exchange bazı kulla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange bazı kullanıcılar mail sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@emrebuyukbas)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar herkese benim şöyle bir sıkıntım var.Kurumda kurulu olan exchange server 2007 de bazı kullanıcılar mail alışverişinde sıkıntı yaşıyor.Dışardan mail alamıyorlar ve geç gönderiyorlar herşey düzgünce çalışırken oldu bu skıntılar.Bazıları ise bir problem yaşamıyorlar.Normal sorunsuzca mail alış verişlerinde bulunuyorlar.Test amaçlı admin yetkili bir kullanıcıya mail oluşturdum ve denedim.Dışardan mail almada sorun yaşıyor göderirken sıkıntı yok.ama mailler geç düşüyor.mail sunucunun önünde esafe mail var onda baktım çünki root ediyor mailleri exchange ama onda bir sıkınt yok loglar da görünen bir aksilik yok.Önde checkpoint var ondada bir problem yok acaba bu konuda bana yardımcı olacak olan varmı teşekkürler...bu arada exchange üzerinde forefront var ondan kaynaklı bir skınıt olabilirmi acaba

Gönderildi : 01/06/2010 15:02

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

mail dedective ile mesajları bir takip edin bakalım nereye nasıl gidiyor nerelerden ne şekilde geçiyor...

kolay gelsin

Gönderildi : 02/06/2010 01:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Exchange tarafında antispamı kurduysanız iyi derecede config etmelisiniz. Yoksa aksi durumlarda sıkıntı yaşanabiliyor. Makaleyi  inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 04/06/2010 20:51

Paylaş: