Forum

exchange 2010 log

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 log

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
332 Görüntüleme
(@fanatik)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba foruma uzun zamandan beri erişim sağlıyorum ve makalelerden çok faydalanıyorum öncelikle teşekkürler.Bu gün üye oldum faydalı bir iş yaptığıma inanıyorum.Burası büyük bir platform.Exchange hakkında bir kaç sorum olacak.

Exchange 2010 veya 2007 üzerindeki logları belli sürede temizlersek sorun olurmu?

Exchange üzerindeki userlerim mailboxlarından mail sildiklerinde otomatik exchange db boyutu düşermi yoksa komutla shring işlemi yapmak gerekirmi?

Exchange smarthost pahalımıdır sizce gereklimidir adsl üzerinden çıkan bir lokasyonda?

Felaket senaryolarına karşın cluster veya dag rolü dışında farklı bir çözüm varmıdır?Full sistem imajı tavsiye edilirmi bütçesi olmayan tek sistem çalıaşcak bir yer için.

Yanıt verecek arkadaşlara teşekkürler.

Gönderildi : 28/04/2010 00:59

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Öncelikle hoş geldiniz. 4 Nisan tarihinde Exchange 2007 ile ilk tanıştığımda benimde ençok merak ettiğim konu log dosyalarıydı. Sürekli büyüyorlardı ve nasıl sileceğimi bilemiyordum. Fakat databaselerin full backupını aldığımda log dosyalarının kendiliğinden silindiğini çözümpark bana söyledi ve uyguladım sonrasındada  bir ohh dedim. 🙂

Mailboxlardan mail silindiğinde boyutun düşeceğini sanıyorum.

Smart host anladığım kadarıyla maillerin spama düşmemesi için gerekli. Bizim lokasyonda internete erişim kesinlikle yasak olduğundan herhangi bir bilgim yok fiyatı konusunda :p

Sadece belki düşüncelerine yardımcı olur diye ben sistemde her hafta acronics ile online full image alıyorum ayrıca databaseler için Symantec backup exec ile incremantal ve full yedekleme çözümlerini kullanıyorum.

Gönderildi : 28/04/2010 02:06

(@fanatik)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bu konuda yardımcı olacak birisi yokmu?

Gönderildi : 07/05/2010 01:38

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Exchange 2010 veya 2007 üzerindeki logları belli sürede temizlersek sorun olurmu?

14.00

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Table Normal";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;
mso-fareast-language:EN-US;}

Manuel temizlerseniz sorun olur, veritabanı dismount olur. Düzenli backup alırsanız loglar kendiliğinden silinir.

Exchange üzerindeki userlerim mailboxlarından mail sildiklerinde otomatik exchange db boyutu düşermi yoksa komutla shring işlemi yapmak gerekirmi?

Herhangi bir işlem gerekmez, kullanıcı mailini silerse exchange db boyutu da düşer.

Exchange smarthost pahalımıdır sizce gereklimidir adsl üzerinden çıkan bir lokasyonda?

Aksine ucuzdur, aylık yıllık 200-300 TL

Felaket senaryolarına karşın cluster veya dag rolü dışında farklı bir çözüm varmıdır?Full sistem imajı tavsiye edilirmi bütçesi olmayan tek sistem çalıaşcak bir yer için.

Exchange için imaj işinizi tamamen görmez. Sonuçta datalar hergün değişiyor.

Yanıt verecek arkadaşlara teşekkürler.

Gönderildi : 07/05/2010 11:39

(@fanatik)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/05/2010 11:54

Paylaş: