Forum

Subdomain altında f...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Subdomain altında farklı mail server

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
1,230 Görüntüleme
(@ozgurozocak)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Merak ettiğim ve dolayısıyla öğrenmek istediğim bir konu var. Yapımızda exc 2003 server kullanmaktayız.

Mesela test.com.tr uzantılı mail adresleri kullanıyoruz ve MX kayıtları exchange sunucumuza yönlendirilmiş durumda.

Ek olarak istanbul.test.com.tr subdomaini içinde mail hesapları açıyorum ve şu anda sorunsuz kullanıyoum. Bu hesaplarda exchange sunucu üzerinde bulunuyor. Fakat ben subdomain altında açtığım mail hesaplarını , yeni kuracağım merak mail altında bulunmasını istiyorum. Merak mail kurulumunu yaptıktan sonra , dns üzerinde subdomain için açtığım zone'deki mx kayıtlarını , yeni sunucuya yönlendiriyorum. Merak mail üzerinde açtığım bir posta hesabına mail yollamaya çalıştığımda böyle bir kullanıcı bulunamadı hatası dönüyor. Subdomain de farklı bir mail sunucu kullanabilmem için izlemem gereken yollar nelerdir. Saygılar.

Gönderildi : 12/03/2010 14:01

(@ozgurozocak)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mail trafiğinde enteresan bir durum var. Yeni kurduğum merak mail server üzerindeki bir eposta adresinden, hotmail gmail vb adreslere mail gönderip alabiliyorum. 

Localimde bulunan exchange sunucudaki herhangi bir eposta hesabınada mail gönderebiliyorum ama mail alamıyorum. Dönen hata mesajıda şu şekilde ;

Aşağıdaki alıcılara ulaşılamıyor:

admin,12.03.2010 15:56

E-posta hesabı, bu iletinin gönderildiği kuruluşunda yok.  Alıcının e-posta adresini gözden geçirin veya doğru e-posta adresini öğrenmek için doğrudan alıcıyı arayın.

Dns kayıtlarım da bir sorun yok . Mx kayıtlarım her iki mail sunucu içinde farklı ve kendilerine yönlenmiş durumda.

Gönderildi : 12/03/2010 18:54

Paylaş: