Forum

2003 exchange kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 exchange kurulumu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@murathan_)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

2003 server üzerine exchange 2003 server kurmaya çalışıyorum.bu sürümün bilinen bi hatası var uyarısı alıyorum.kurulumu başlatamıyorum

2003 server türkçe- güncelleştirmeleri aldım ad kurdum dns kurdum

NET Framework3.5 yükledim,windows bileşenlerinden IIS modullerini yükledim.smtp vs. nerde hata yapıyorum

hata ekranı

Gönderildi : 11/03/2010 21:09

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

Yanlış yükleme ekranındasın Additional Exchange server kurmaya çalışıyosun.

Deploy the first exchange server 2003 > New exchange 2003 instillation menüsünden kurulum yapman lazım.

Gönderildi : 11/03/2010 22:37

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tekrar denedim.oradan geliyorum zaten Post instaliatons setup diye bi anlatım sayfası çıkıyor.geri gelip opsiyonel kuruluma basıncada hata veriyor

Gönderildi : 11/03/2010 23:29

(@alihaydarortul)
Estimable Member

hocam bu ekran yanlış ekran 2003 kurulum esnasında AD schema update için forestprepde çalıştırmanız gerekli, gönderdiğiniz ekranda forestprep linkini göremedim.

şayet doğru olduğuna eminseniz exchange cdsini değiştirin.

Gönderildi : 12/03/2010 01:56

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam bu ekran yanlış ekran 2003 kurulum esnasında AD schema update için forestprepde çalıştırmanız gerekli, gönderdiğiniz ekranda forestprep linkini göremedim.

şayet doğru olduğuna eminseniz exchange cdsini değiştirin.

Hocam Forestprep linki geliyor.yalnız ilk next edip bi süre bekledikten sonra aynı sayfa forestrep linki olmadan geliyor yani ilk resimdeki gibi.next demeden direk forestprep linkine basıncada aynı hata

Ayrıca cd yide değiştirdim

WINS ı kurdum ama yapılandırmadım.yada dns lerle alakalı bi sorun olabilrmi.dns servisi çalışıyor.

1.86 Ghz cpu

512 Mb RAM

Gönderildi : 14/03/2010 19:00

(@alihaydarortul)
Estimable Member

Donanımın exchange 2003 için yeterli, iis,asp.net,sntp,nntp, net framework featureslarını kontrol edin, exchange server kurmak için dns ve winsin sorunsuz olması gerekir,  hata ayrıntıları için dcdiag ve netdiag toolarını kullanabilirsin.

benim önerim başka bi 2003 server üzerinde exchageni kurmayı dene

Gönderildi : 16/03/2010 22:45

Paylaş: