Forum

Google Apps ve loka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Google Apps ve lokal smtp hakkında

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

sahip oldugumuz domain için google apps den mail hizmeti alıyorum. web sitemizi de joomla ile hazırladık. joomlada mail ayarları olarak google apps ın bilgilerini girince smtp server a bağlanılamıyor. acaba diyorum joomlayı çalıştırığım sunucu üzerine smtp servisini kurup domainim için tanımlasam bir süre sonra spame düşermiyim. Çünkü outlooklardan mail gönderirken google ip si üzerinden gdecek. siteden gönderince bizim adsl modemin ip adresinden gidecek ve domain ismini aldıgım firmanın  dns kayıtlarında MX kaydı google a ayarlı.

lokal smtp kurmamın ve web üzerinden mailleri burdan göndermemin bir sakıncası olur mu?

teşekkürler..

Gönderildi : 11/03/2010 14:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

pop için pop.gmail.com

smtp için smtp.gmail.com yazarak deneyin.

portlar pop3 için 995 kullanır. smtp için 587 ve TLS seçili olacak.

bu şekilde denermisin.

kolay gelsin

Gönderildi : 12/03/2010 17:35

(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

dedikleriniz ve daha fazlasını denedim olmadı maalesef...

Gönderildi : 12/03/2010 17:40

(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member

Merhaba Local smtp ' de Ip kısıtlamasını yaptınız mı ? Yaptıktan sonra www.mailradar.com 'dan relay testi yapınız eğer relay açık bırakırsanız bu smtp kullanarak herkes dışarıya mail gönderir ve mailleriniz spam düşer. Bu kaçınılmazdır local smtp kurmanızdaki amaç muhtemelen kimlik doğruluması sorunundan kaçma içindir ancak böyle bir uygulama yukarıda da dediğim gibi sıkıntı oluturabilir. O yüzde yazılımınız için Esmtp için nasıl kimlik doğruluması yapabiliceğinizi öğrenin. Yada bir öneri daha olabilir başka bir mail server da sizin static ıp için relay izin vermesini sağlayabilirisiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 20/03/2010 03:53

Paylaş: