Forum

DIA ERP Çıktı Sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] DIA ERP Çıktı Sorunu

9 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
510 Görüntüleme
(@muhammeddemirdogen)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba kıymetli dostlar, DIA ERP de evrak fark etmeksizin doğrudan çıktı olarak yazıcıya gönderdiğimde gitti görünüyor ama gitmiyor. Sadece ağda paylaştırılmış yazıcılarda böyle bir hata oluyor, yeni bir yazılım olduğu içinde kaynak nerdeyse yok, destek için ticket oluşturduk ama böyle bir sorun yaşayan varmı diye merak ettim.

teşekkürler.

Gönderildi : 17/01/2023 14:57
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Ürünü kullanan varsa yazar. Şöyle odağı belirleyelim çıktıyı dosya olarak kaydettiniz görünüyor ama yazıcı monitoründen kayboluyorsa yazıcı ve sürücü ayarlarına odaklanmalısınız. Kurumsal yazıcılar sizing'e göre davranır bir çok mod olabilir. erpci yazıcıdan anlamaz her marka da detay ayarlar farklı, sağlayıcı ile birlikte bakarsanız çözüm bulunabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/01/2023 15:17

(@muhammeddemirdogen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Hocam cevap için teşekkürler, aynı evrağı pdf olarak kaydedip aynı yazıcıya gönderdiğimizde sorun olmuyor. sadece doğrudan diadan bastırmak istediğimizde sorun yaşıyoruz. Bir kaç konu inceledim ama çözüm bulamadık. Bakalım neler olacak.

Gönderildi : 17/01/2023 15:21

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

yazıcının kuyruğunda yada yazıcı loglarında bu çıktıların geldiği gözüküyor mu?

Gönderildi : 18/01/2023 12:39

(@muhammeddemirdogen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@aytacarslan Bakmak hiç aklıma gelmemişti dün gördüm mesajınızı ama denemeden cevap vermek istemedim. Çıktının gitmediği yazıcı tipi usb ile doğrudan kullanıcının cihazına bağlı diğer cihazlarda kullansın diye ağa paylaştırılmış basit yazıcılar. Bu tarz yazıcıların aktif işlerinin göründüğü bir ekran bulamadım açıkçası. :S

Gönderildi : 19/01/2023 12:17

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

en azından atıyorum a kullanıcısında yazıcı takılı ve programdan çıktı yolladı ama çıkmadı. bu anda windowsta kuyrukta gözüküyor mu buna bakın. bazen driverdan dolayı bile yapabiliyor

Gönderildi : 19/01/2023 12:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Sizin kullandığınız yöntem yanlış olduğu için extreme durumlarda sorun yaşamanız normal. Bende sandım ki ağ yazıcıları var 🙂 benim yazdığım herşey kurumsal network yazıcıları için geçerli. Size ilaç olacak konu driver konusu iki tarafa da aynı sürücüler kurulmalı yine de çözüm olmayabilir. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2023 15:42

(@muhammeddemirdogen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz çok fazla lokasyon da hizmet var bazı ortamlara zamanında böyle şeyler yapmışlar şimdi ceremesini çekiyoruz yatırım gerekiyor. Konunun başında paylaştırılmış yazıcı olduğunu da belirtmiştim. :S yinede teşekkürler.

Gönderildi : 19/01/2023 15:54

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

de işte değil print server üzerinden de "ağda paylaştırılmış yazıcılar" temelinde yürüyor o araya usb yazıcıyı ağa paylaştırdık deseydin baştan anlaşılır olacaktı. İşte bu da sürekli tekrar ettiğimiz detayların doğru verilmesinin çözüm noktasında ki verimliliğine önemini hatırlatıyor.

Madem çok fazla lokasyon var o zaman işi projelendirmenin, cihazları merkezileştirmenin tam vakti. Tekil usb cihazları yönetmek çok yüksek maliyetli gerçekleşir ve bu tip durumlarda da çakılma olur bir tedarikçi ile anlaşır büyük ölçekli kurumsal cihazlarla adedi düşürür ve merkezileştirirsiniz sorun halinde de sizin çözmeniz gerekmez.

Gönderildi : 19/01/2023 16:05

Paylaş: