Forum

Canias Masaüstü Sim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Canias Masaüstü Simgesinde Java Problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
3 Likes
3,013 Görüntüleme
(@vayvan)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Canias'a masaüstündeki ikonu ile girmeye çalıştığımda Java "Cannot determine a valid Java Home" hatası alıyorum. Ortam değişkenlerine JAVA_HOME değerini manuel olarak girdiğim halde çözüm olmadı. JAVA üzerinden Canias sorunsuz şekilde başlatılıyor.

Gönderildi : 17/01/2023 11:22
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bildiğim bir ürün değil ama fikir vereyim. Ondan hariç Path değişkenine java yolunu da atayıp deneyin. Uygulama programdata altına da bakıyor olabilir. Yine çözüm olmazsa BCuninstaller ile tüm java artıklarıyla beraber kaldırıp javayı tekrar kurun nadiren bozulabiliyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/01/2023 14:44

(@vayvan)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Path yolu ile çözüm olmadı. Java'nın 151 nolu sürümü ile çözdüm.

Gönderildi : 17/01/2023 15:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

IAS 504/603/802/803 gibi bir çok versiyona sahip. İlgili sistemin uyumlu olduğu java sürümünü öğrenip ona göre ilerlemelisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/01/2023 15:44

Paylaş: