Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DB yedeklerken hata alıyorum

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,446 Görüntüleme
(@KURTULMUSFEVZi)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

hata kodu bu şekilde

failed: 1117(Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi.)

3013 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]BACKUP DATABASE is terminating abnormally.

DB yi farklı bir alana kopyalamak isterken bile hata veriyor.

DB bozulmuşmudur acaba??

Gönderildi : 02/01/2012 04:21

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Konuyu biraz daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz.

Gönderildi : 02/01/2012 14:15

(@KURTULMUSFEVZi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

SQL Server Management Studio ile Bakup almayı deniyorum ama sürekl %60 larda duruyor.

hata mesajı da bu::

TITLE: Microsoft SQL Server Management Studio
------------------------------

Backup failed for Server 'SERVER'.  (Microsoft.SqlServer.SmoExtended)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=10.0.1600.22+((SQL_PreRelease).080709-1414+)&EvtSrc=Microsoft.SqlServer.Management.Smo.ExceptionTemplates.FailedOperationExceptionText&EvtID=Backup+Server&LinkId=20476

ADDITIONAL INFORMATION:

System.Data.SqlClient.SqlError: Read on "E:\nebim\data\RDH_Data.MDF" failed: 1117(Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi.) (Microsoft.SqlServer.Smo)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=10.0.1600.22+((SQL_PreRelease).080709-1414+)&LinkId=20476

BUTTONS:

OK

Backup failed for Server 'SERVER'.  (Microsoft.SqlServer.SmoExtended)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=10.0.1600.22+((SQL_PreRelease).080709-1414+)&EvtSrc=Microsoft.SqlServer.Management.Smo.ExceptionTemplates.FailedOperationExceptionText&EvtID=Backup+Server&LinkId=20476

Program Location:

at Microsoft.SqlServer.Management.Smo.Backup.SqlBackup(Server srv)
   at Microsoft.SqlServer.Management.SqlManagerUI.BackupPropOptions.OnRunNow(Object sender)

===================================

System.Data.SqlClient.SqlError: Read on "E:\nebim\data\RDH_Data.MDF" failed: 1117(Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi.) (Microsoft.SqlServer.Smo)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=10.0.1600.22+((SQL_PreRelease).080709-1414+)&LinkId=20476

Program Location:

at Microsoft.SqlServer.Management.Smo.ExecutionManager.ExecuteNonQueryWithMessage(StringCollection queries, ServerMessageEventHandler dbccMessageHandler, Boolean errorsAsMessages)
   at Microsoft.SqlServer.Management.Smo.BackupRestoreBase.ExecuteSql(Server server, StringCollection queries)
   at Microsoft.SqlServer.Management.Smo.Backup.SqlBackup(Server srv)

Nebimden yedekleme yaptığımda da bu hatayı alıyoru

Açıklama                  :
5701 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]Changed database context to 'RDH'.
3211 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]10 percent processed.
3211 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]20 percent processed.
3211 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]30 percent processed.
3211 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]40 percent processed.
3211 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]50 percent processed.
3211 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]60 percent processed.
3203 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]Read on "E:\nebim\data\RDH_Data.MDF" failed: 1117(Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi.)
3013 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]BACKUP DATABASE is terminating abnormally.
SQL : use RDH  BACKUP DATABASE RDH  TO  DISK = 'E:\Günlük\22102011_RDH.bck'  WITH  INIT ,  NOUNLOAD ,    NAME = 'E:\Günlük\22102011_RDH.bck',  NOSKIP ,  STATS = 10,  NOFORMAT

%60 larda Takılıyor

SQL durdurup Kopyala yapıştır yöntemi ilede denedim olmadı hata verdi

Rar programı ile sıkıştırıp Backup aldığımdada aynı bir yere kadar müsade ediyor ve sonunda yine hata çıkıyor.

Gönderildi : 04/01/2012 20:46

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Garanti olması için SQL servisini stop edip MDF ve LDF dosyanızı yedeklemenizde fayda var.

Gönderildi : 13/01/2012 18:08

(@FiratAKCAY)
Gönderiler: 33
Eminent Member

SQL Server veritabanında bozulma olduğuna dair işaret olabilir bu durum.Kontrol için mevcut veritabanı üzerinde aşağıdaki komutları çalıştırarak bütünlük kontrolu yapabilirsiniz;

EXEC scp_dboption 'veritabanı adı','single user','true' (bu işlem yapılınca kulllanıcı-sql server bağlantısı kesilir)

DBCC CHECKDB 'veritabanı adı' (işlem sonunda en altta hata varsa sistem belirtir.)

EXEC scp_dboption 'veritabanı adı','single user','false' (bu işlem veritabanını yeniden online duruma getirir)

Gönderildi : 16/01/2012 18:16

(@FiratAKCAY)
Eminent Member

komutları yanlış yazdığımı farkettim aşağıdaki gibi olacak;

EXEC sp_dboption 'veritabanı adı','single user','true' (bu işlem yapılınca kulllanıcı-sql server bağlantısı kesilir)

DBCC CHECKDB 'veritabanı adı' (işlem sonunda en altta hata varsa sistem belirtir.)

EXEC sp_dboption 'veritabanı adı','single user','false' (bu işlem veritabanını yeniden online duruma getirir)

Gönderildi : 16/01/2012 18:18

(@KURTULMUSFEVZi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Garanti olması için SQL servisini stop edip MDF ve LDF dosyanızı yedeklemenizde fayda var.

dediğiniz gibide denedim öylede hata veriyor yedeklemiyor.

Gönderildi : 17/01/2012 15:27

(@KURTULMUSFEVZi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

komutları yanlış yazdığımı farkettim aşağıdaki gibi olacak;

EXEC sp_dboption 'veritabanı adı','single user','true' (bu işlem yapılınca kulllanıcı-sql server bağlantısı kesilir)

DBCC CHECKDB 'veritabanı adı' (işlem sonunda en altta hata varsa sistem belirtir.)

EXEC sp_dboption 'veritabanı adı','single user','false' (bu işlem veritabanını yeniden online duruma getirir)

şuan DB sorunsuz kullanılıyor her hangi bir hata çıkmıyor bağlanmada raporlamalarda sorun yok

yedek almak istendiğinde hata veriyor.

bu komutları çalıştırırım

hata çıktığında buraya yazarım

ilginiz için tşk.

Gönderildi : 17/01/2012 15:33

(@FiratAKCAY)
Eminent Member

daha önce sizin sorunuza benzer bir sorunla karşılaşmıştım.Yedek alırken yüzdelik değer belirli bir noktaya geliyor ondan sonra hata veriyordu.Yukarıdaki komutlar ile veritabanı denetimi yaptığımda veritabanındaki belirli kümelerin bozulduğunu tespit ettim.Sonra DBCC komutları ile onarım yaparak veritabanınındaki sorunu giderdik.Böyle bir durum varsa vakit kaybetmeden veritabanı bütünlük kontrolu yapın.Tabi dileğimiz benim yaşadığım sorunun benzerini yaşamamanız.

Gönderildi : 17/01/2012 18:37

Paylaş: