Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

nebim winner da veri tabanı seçemiyorum

20 Yazılar
12 Üyeler
0 Likes
4,100 Görüntüleme
(@mbecerikli)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Sevgili arkadaşlar nebim winner ı evde tek başıma kendi imkanlarımla öğrenmeye çalışıyorum.çeşitli deneme yanılma yöntemleri ile bundan önce logo ve mikro gibi programlarını öğrendim.fakat yeni başladığım için nebim winner da veri tabanı tanımlayamıyorum.yani winner daki başlangıç ekranında veri tabanı yazan yerde -none- yazıyor.ve programı başlatamıyorum.belki çok kolay bir yolu var fakat acemi olduğum için bulamadım.lütfen yardım eder misiniz.sevgiler............ 

Gönderildi : 04/06/2009 16:16

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Merhaba;

Nebim setup cd niz varsa cd içerisinde kurulum klavuzu mevcut oradan yardım alıp yükleyebilirsiniz.

Yoksa da edinmeniz gerekiyuor çünkü nebim model db si olmadan çalıştıramazsınız.Cd yi edindiğinizd kurulum klavuzu da edinmiş olacaksınız ve kolaylıvuzdan kurulum aşamasını izleyebilirisniz.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 04/06/2009 17:19

(@irfanpolat)
Gönderiler: 23
Eminent Member

nebim i yüklediktan sonra başlat-programlar-nebim winner-veritabanı yönetimine girin. Sa şifresi var şifreyi girip veritabanı yönetimini açın.Sql server Ayarlarından Yeni Nebim veri tabanı aç seçeneğini seçin. çıkan pencerede Adı bölümüne hangi isimle açmak istiyorsanız o ismi verin.ikinci bölümde data dosyalarının tutulacağı dizini seçin.3. bölümde ise boş bir bck dosyası seçip kaydet tuşuna basarsanız veri tabanınızı oluşturmuş olacaksınız.

daha sonra bunu açabilmek için;

İstemci ayarlarından ODBC bölgesel ayarlarına gelin ve orda veritabanınızın yanındaki kutucuğu işaretleyip çıkan soruya evet dedikten sonra bu ayarlarları otomatik yap butonuna basıp veri tabanı yöneticisinden çıkın. programı başlattığınızda veri tabanınızı göreceksiniz.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/06/2009 15:20

(@sabriyilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member

Portal sorumlusunun bir bildiği vardı, sanırım.

Gönderildi : 13/06/2009 02:50

(@mbecerikli)
Active Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.sonunda programı öğrenmeye başlıyorum.:-D

Gönderildi : 14/06/2009 05:50

(@mbecerikli)
Active Member
Konu başlatıcı

herkese selamlar.sql server 2005 de MURATPC\SQLEXPRESS sql server gibi bir bağlantım kuruldu.fakat nebim winner veri tabanına bağlanmak istediğimde sa şifresi olarak windows açılırken girdiğim şifreyi girdiğimde bağlantı kurulamadı bağlantıları kontrol edin diye hata veriyor.sql server 2005 kullanıyorum.yalnızca kendi bilgisayarımdan bağlantı kuruyorum.ne yaptıysam nebim veri tabanı ile bağlantı kuramadım.sql server 2005 de yeni tabanı oluşturmak istediğimde ise nebim winner disininde herhangi bir veri tabanı yok.gerçi kurulu dizinde databaseislemleri adlı bir klasör mevcut fakat bu klasörün içinde sql server ile nasıl veri bağlantısı kurulacak bilmiyorum.bu konuda acemi olduğum için nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum.nette de araştırma yaptım fakat nebim winner açıldıktan sonra veri tabanı bağlantısı nasıl yapılır anlatılıyor.fakat ben nebim winner ı açamıyorum.birşey daha eklemek istiyorum.sa şifresi olarak sql server da girdiğim şifrede işe yaramadı.sql server kurslarına veya nebim winner kurslarına gitmeye durumum müsait değil.kendim öğrenmek istiyorum.bu konuda lütfen yardımcı olun.sadece programı başlatabilsem gerisi kolay ama beceremedim.

Gönderildi : 25/06/2009 19:19

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

sql server 2005 de MURATPC\SQLEXPRESS sql server gibi bir bağlantım kuruldu. diyorsan

veri tabanı ile baglantı kurarken

sunucu yazan sekmeye   MURATPC\SQLEXPRESS yazman gerekmezmi?

Gönderildi : 27/06/2009 01:54

(@mbecerikli)
Active Member
Konu başlatıcı

Sonunda winner i açmayı başarabildim.pc ye format atıp sql server 2008 i tekrar yükledim ve açıldı program.

Gönderildi : 27/06/2009 01:57

(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member

Ek bilgi olarak gireceğiniz şifre SQL server daki sa kullanıcısının şifresi olmalıdır.Siz windows açılırken kullandığınız şifreyi giriyorsunuz sebebi budur.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/08/2009 19:37

(@haticeakgul)
Noble Member

Nebim winner kurmak için winner ve sql2005 göre kurulum  yükleme klavuzunu ekte bulabilirisiniz.

http://rapidshare.com/files/271003485/Winner_Yukleme_Klavuzu.rar.html

http://rapidshare.com/files/271004677/Microsoft_SQL_Server_2005_Kurulumu.rar.html

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/08/2009 00:58

(@SalihaYILDIRIM)
Gönderiler: 2
New Member

nebim i yüklediktan sonra başlat-programlar-nebim winner-veritabanı yönetimine girin. Sa şifresi var şifreyi girip veritabanı yönetimini açın.Sql server Ayarlarından Yeni Nebim veri tabanı aç seçeneğini seçin. çıkan pencerede Adı bölümüne hangi isimle açmak istiyorsanız o ismi verin.ikinci bölümde data dosyalarının tutulacağı dizini seçin.3. bölümde ise boş bir bck dosyası seçip kaydet tuşuna basarsanız veri tabanınızı oluşturmuş olacaksınız.

daha sonra bunu açabilmek için;

İstemci ayarlarından ODBC bölgesel ayarlarına gelin ve orda veritabanınızın yanındaki kutucuğu işaretleyip çıkan soruya evet dedikten sonra bu ayarlarları otomatik yap butonuna basıp veri tabanı yöneticisinden çıkın. programı başlattığınızda veri tabanınızı göreceksiniz.

iyi çalışmalar.

Merhaba yazınızda boş bck dosyası seçilmesi gerektiğini yazmışsınız nasıl seçebiliriz böyle bir dosya bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 15/09/2009 01:40

(@haticeakgul)
Noble Member

Merhaba Salihahanım;

Nebim master databas i  " boş bck dosyası" ancak versiyon cd si içinde DatabaseIslemleri klasörü içinde tüm sql versiyonları için bulabilirisiniz.

Gönderildi : 15/09/2009 03:08

(@SalihaYILDIRIM)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba Salihahanım;

Nebim master databas i  " boş bck dosyası" ancak versiyon cd si içinde DatabaseIslemleri klasörü içinde tüm sql versiyonları için bulabilirisiniz.

Merhaba Hatice hanım ilginize teşekkür ederim ancak veritabanı oluşturuyorum program arayüzünde Veritabanı kısmında hala none yazıyor acaba SQL server versiyonuyla ilgili bişey olabilir mi ?

Programın kurulumu hakkında bilgi sahibi olmadığımdan çözemedim biraz daha detaylı yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum ayrıca vermiş olduğunuz programın kullanma klavuzunu indirmek için verdiğiniz link in bağlantısı silinmiş sanırım sizde varsa tekrar Upload edebilirmisiniz.

Tekrar ilginize teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/09/2009 01:38

(@haticeakgul)
Noble Member

Saliha hanım;

Bir database sahip olabilmek için kısaca yapılması gekeneler.

1- Sql server sql authentication mod kurulum yapmalısınız. sql server versiyonlarının kurulum klavuzunu istediğiniz versiyon için makaleler kısmında aratıp bulabilirsiniz.

2- Sql de bir db açın.

3- Açtığınız boş database i boş nebim databesini yedekten dönünün.

4-Nebim veritabanı yönetimini açın .odbc ve bölgesel ayarlardan kullanacagınız veritabanı için odbc yapın.

ve aynı menüde bu ayarları otomatik yap butonuna seçin.

Bu işlemlerden sonra datanıza ulaşabilirsiniz.

Ayrıca kurulum klavuzunu buradan indirebilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/281466927/Winner_Yukleme_Klavuzu.doc.html

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/09/2009 02:05

(@tarikkuscu)
Gönderiler: 3
Active Member

slm herkeze oncelıkle verılen bılgılere tesekkur ederım benım sorum su olucak bır fırmada calısıyorum ve nebım programını kullanıyoruz serverde sql hersey yuklu ben farklı bır magazadayım ve benım oldugumu bılgısayara nebım wınner ı kurduk wınner onlıne magazaya ıp adresıyle gırıs yapabılıyorum ama nebım yazana gıremıyorum veri tabanı:NONE yazıyor dıger magazalarda sırketın ısmı yazıyo ama bende neden yazmıyor nasıl yapabılırım sımdıden tesekkurler

Gönderildi : 30/10/2009 21:50

(@orhanakdogan)
Gönderiler: 311
Reputable Member

slm herkeze oncelıkle verılen bılgılere tesekkur ederım benım sorum su olucak bır fırmada calısıyorum ve nebım programını kullanıyoruz serverde sql hersey yuklu ben farklı bır magazadayım ve benım oldugumu bılgısayara nebım wınner ı kurduk wınner onlıne magazaya ıp adresıyle gırıs yapabılıyorum ama nebım yazana gıremıyorum veri tabanı:NONE yazıyor dıger magazalarda sırketın ısmı yazıyo ama bende neden yazmıyor nasıl yapabılırım sımdıden tesekkurler

Öncelikle Lisans durumunu öğrenmelisiniz yeni kurulum için.Online lisansı ile winner farklı şeyler.
Bu işlemi yapabilmeniz için sa şifresinede sahip olmanız gerekiyor.

Bu ikisi ok ise Başlat ,Programlar, Nebim Winner, Veritabanı yönetimi ekranında sunucu adı yerine IP adresini yazarak giriş yaparsınız,
İstemci ayarları,Odbc ve ..., bu ekrandan ilgili veritabanında çeltik koyup çıkarsınız, bu kadar.

Gönderildi : 01/11/2009 03:18

(@AynuriLTiR)
Gönderiler: 6
Active Member

aynı sorunla bende başbaşayım 2000 SQL kurduğumda sorun  yoktu nebimi çalıştırabildim fakat   2005 sql server ile  bağlantım olduğu halde winer veritabanına bağlantı kurulamadı diyor.

Gönderildi : 17/11/2010 13:19

(@AynuriLTiR)
Gönderiler: 6
Active Member

sorun çözüldü.

Gönderildi : 28/11/2010 01:01

(@Fatih_YILMAZ)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Sql 2000 sp4 sa ile bağlantı sorunu

Arkadaşlar konu eski ama çözümparkta tüm çözümler olsun diye bir hatırlatmada bulunacağım.

Sql 2000 sp4 yüklerken sadece windows  authentication seçildiğinde sa ile bağlantı sağlayamıyorsunuz.

ilgili makale

http://support.microsoft.com/kb/889615/tr

Bu tarz durumlarsa  windows  authentication değil SQL Server and Windows (SQL Server ve Windows) olarak değiştirildiğinde problem ortadan kalkacaktır.

Sizde benim gibi sa şifresi değiştirmeyle uğraşmayın  :))))  

Gönderildi : 08/11/2011 22:17

Sayfa 1 / 2
Paylaş: