Forum

nebim kullanıcısını...

Bildirimler
Hepsini Temizle

nebim kullanıcısının formları gorememesi hata vermesi

12 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
4,043 Görüntüleme
(@CihatOzalp)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba

local ortamda kurulu 2 bılgısayarın birinde database bulunmakta kullanıcının server a erişimde herhangi bi problem yok  yapılan işlem database de gorunuyor fakat yapılan satışın faturasının yazıcıya gonderıldıgınde formu gormeyıp hata vermekte. bu sorunla nebımın 01/02/2009 versionda karşılaşmaktayım  10/10/2008 de boyle bı problemle karşılaşmıyordum  

hata

Açıklama                  :
Logon failed.
Details: ADO Error Code: 0x80004005
Source: Microsoft OLE DB Provider for SQL Server
Description: [DBNETLIB][ConnectionOpen (Connect()).]SQL Server yok veya erişim engellendi.
SQL State: 08001
Native Error: 17

Gönderildi : 09/06/2009 02:39

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Merhaba;

Version ile böyle bir hata iletilmedi Fakat hatanın nedenlerini anlamaız açısından şu sorulara cevap verebilirmisiniz.

1-Server adını değiştirdiniz mi?

2-Kullanıcı yeni bir kullanıcımı?

3-Formların olduğu dizinde yetkileri değiştirdiniz mi veya formalr diznini değiştirdiniz mi?

4-Online bağlantımı yoksa local network mü?

cevapları verebilriisniz sorunun nedeni yazabilrim.

Gönderildi : 09/06/2009 02:55

(@irfanpolat)
Gönderiler: 23
Eminent Member

ikinci bilgisayardan database olan bilgisayar ODBC yaparken server ismine IP mi yazıyorsunuz yoksa server ın ismini mi yazıyorsunuz. IP ile yapılan ODBC lerde bu hatayı vermektedir.

Gönderildi : 12/06/2009 15:12

(@CihatOzalp)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

odbc yaparken IP yazmak zorundayım (dns olmadıgı için)

daha oncede yapıyordum sadece geçen sorun yaşadım ondan sonraki bilgisayarlarda yaşamadım

sebebi nedir bilmiyorum ama şuan bı problem yok arkadaşlar

teşekkurler

Gönderildi : 22/06/2009 11:21

(@MehmetHARATOGLU)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Cihat bey merhabalar,

Kullanmakta olduğunuz formlar database isnminiz farklı sanırım. OLEDB database tanımlaması yapmanız gerekmektedir.

Gönderildi : 07/10/2009 04:26

(@ilhanSelman)
Gönderiler: 1
New Member

Sorunu nasıl cozdugunuz hakkında bilgi vermemişiniz eger bilgi verirseniz bana ve baska bir cok kişi yararlanıcaktır teşekkürler.

Gönderildi : 22/09/2011 19:23

(@gokselarslan)
Gönderiler: 135
Estimable Member

bilgisayarım

C

windows

system32

drivers

etc

hosts ( notpad ile açın)

tüm yazıları silip.

192.168.1.1               nebim

(server ip sini girin)

yukardaki şekilde girin yeterli olacaktır.

not: çıktı alacak pc  server la aynı network deyse  iç ip  değilse dışardan  nebim server a erişen dış ip yi yazın.

kolay gelsin

Gönderildi : 22/09/2011 19:45

(@nurisaldiz)
Gönderiler: 4
Active Member

merhaba

ben de aynı soerunu yaşamaktayım bu dediklerinizin hepsi yapıldı fakat sorun  devam ediyor güvenlik duvarı kapalı antivürüs devredışıcrystalreport  ta database bağlantısı yapıldı forumlarla

bağlantı online local değil

Gönderildi : 13/01/2015 16:15

(@SavasALTUNTAS)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Form ve Raporlar ağ üzerinde paylaşıma verilmiş ise. Nebim winner ise bunu yazılımı yükledikten sonra herhangi bir modülde İ yazan yere girerek yolu göstermeniz lazım. Eğer v3 ise de yolu göstermeniz lazım. online kullanıyorsanız form ve raporları kendi bilgisayarınıza taşıyıp o şekilde yolu gösterirseniz sorun çözülecektir.

Gönderildi : 19/01/2015 20:55

(@nurisaldiz)
Gönderiler: 4
Active Member

nebim winneer kulanıyorum forum ve raporlar  kendi bilgisayarımda  yolu gösterilmiş  

Gönderildi : 20/01/2015 12:49

(@MehmetGulseven)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba;

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Anlattıklarınızı denedim çözüm yolu bulmaya çalıştım ama olmadı. Online olarak kullanıyorum. Aynı yerde 3 adet PC var diğer ikisi bağlanıyor ama 3üncü bilgisayarda işlem yapamıyorum. Farklı PC denedim o da olmadı.  Bir çözümü varsa yardımcı olursanız sevinirim..

Gönderildi : 20/03/2015 21:01

(@osmandirek)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Merhabalar 

Göksel Beyin söylemiş olduğu çözüme katılıyorum.

Dikkat etmeniz gereken bir husus var orada. Server ismi ne ise büyük küçük harf duyarlı olacak şekilde yazılmalı ve ip den sonra 1 tab ile server adı yazılmalıdır. 

internet protokolü sürüm 4 TCP/IP ' içerisinden ip adresini değiştirebildiğiniz ekranda

Gelişmiş>WINS sekmesi> LMHOST AL diyerek değiştirdiğiniz LMHOST dosyasını etkinleştirmelisiniz. 

ikinci olarakda aynı ekranda EKLE butonu ile WINS ' serverın ip adresini eklemelisiniz.  

Gönderildi : 23/04/2015 12:55

Paylaş: