Forum

İT sektörü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İT sektöründe gelişim süreci

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@alpererbas)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

(Başlıkla alakalı olarak bilgi ve tecrübe yardımlarınız) 🙂

Herkese merhaba, Bilişim hizmeti veren bir şirkette "son kullanıcı" olarak işe başladım şuan işteki 10. günüm ama ne yazık ki bugüne kadar "İT" sektöründe bulunmadım ya da herhangi bir kurumdan bilgisayar eğitimleri almadım. Anlayacağınız bu alanda oldukça taze bir kanım. Kendimi geliştirmek için çabalıyorum, bilgisayarlarla küçük yaşta tanıştım o yüzden algım şuan ki konumum için iyi sayılabilir ama yeri geldiği zaman tıkanıp kalıyorum. Son kullanıcı olarak görevim gittiğim müşterilerde bilgisayarların problemlerini gidermek örn. "yazıcının çıktı vermemesi", "internete bağlanamama", "bilgisayarı domaine almak" gibi sorunlarla ilgileniyorum. Ben bunlarla yetinmek istemiyorum bu alanda sınırlarımı sonuna kadar zorlamalıyım. Bu işe son kullanıcı olarak başlamış olmam işin temelini kavramam açısından önemli ama, kısaca özetleyecek olursam siz değerli ÇP yazarlarından ricam, benim kendimi geliştirmek adına ne gibi yollar,pratikler ve kısa vadeli hedefler oluşturmam bana faydalı olabilir ? yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

Gönderildi : 01/08/2014 17:57

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Öncelikle yaptığınız tanım yanlış, son kullanıcı destek alan personele denir, siz destek verdiğinizi yazmışsınız o halde son kullanıcı olamazsınız. İşinizin gidişatına göre önce Windows 7 / 8 i iyi öğrenin, ne sorunlar çıkar nasıl giderilir. Sonra network bilginizi geliştirin (Ip nedir, network nasıl kurulur, nelere ihtiyaç vardır vs.) Sonrasında Windows server ve Active yapısını öğrenin (portalda çok sayıda makalesi mevcut, sanal lablar kurabilir veya MS in sanal lab larını kullanabilirsiniz.) Ayrıca videolara  http://tv.cozumpark.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 01/08/2014 18:52

(@alpererbas)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Öncelikle yaptığınız tanım yanlış, son kullanıcı destek alan personele denir, siz destek verdiğinizi yazmışsınız o halde son kullanıcı olamazsınız. İşinizin gidişatına göre önce Windows 7 / 8 i iyi öğrenin, ne sorunlar çıkar nasıl giderilir. Sonra network bilginizi geliştirin (Ip nedir, network nasıl kurulur, nelere ihtiyaç vardır vs.) Sonrasında Windows server ve Active yapısını öğrenin (portalda çok sayıda makalesi mevcut, sanal lablar kurabilir veya MS in sanal lab larını kullanabilirsiniz.) Ayrıca videolara  http://tv.cozumpark.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum ve aktardığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Söylediğim gibi bu alanda o kadar yeniyim ki yaptığım işin adını bile doğru telaffuz edememişim ama bu sanırım iş veren ve üstlerimin iş tanımıma ilk günden beri "son kullanıcı" olarak şeklinde hitab etmelerinden kaynaklı 🙂 temeli kendim oluşturduktan sonra kursa gitmeyi düşünüyorum sizce benim için verimli olabilecek eğitim ne olabilir ? hangi eğitimi almamı önerirsiniz ilk etapta ? yorumunuz için tekrar teşekkür ederim. 

Gönderildi : 01/08/2014 19:07

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Eğitim almayı planlıyorsan Microsoft ile ilgili MCSE eğitimleri var. 

Öncelikle makale ve videolara bir gözat.  

Gönderildi : 01/08/2014 20:03

Paylaş: